44 Artikel 3. De overbrenging van de in artikel 1 genoemde archieven geschiedt op de wijze en op het tijdstip, tusschen burgemeester en wethouders der gemeente, in wier archiefbewaarplaats zij berusten, en den Rijks archivaris van de Rijksarchiefbewaarplaats, waarheen zij worden over gebracht, in gemeen overleg te bepalen. Indien het overleg tusschen het gemeentebestuur en den Rijks archivaris niet tot eenstemmigheid leidt, beslist de Algemeene Rijks archivaris. Artikel 4. Van de in artikel 1 genoemde archieven, die van eene gemeentelijke archiefbewaarplaats naar eene Rijksarchiefbewaarplaats worden over gebracht, wordt door den Rijksarchivaris van die Rijksarchiefbewaarplaats een inventaris in duplo opgemaakt, die van een verklaring aangaande die overbrenging wordt voorzien. Beide exemplaren worden door het gemeentebestuur dat die archieven heeft gegeven, en den Rijksarchivaris onderteekend. Een exemplaar wordt in de gemeentelijke archiefbewaar plaats, het andere in de Rijksarchiefbewaarplaats bewaard. Artikel 5. De kosten van overbrenging uit de gemeentelijke archiefbewaar plaatsen naar de Rijksarchiefbewaarplaatsen worden uit de ten behoeve van die Rijksarchiefbewaarplaatsen op de Rijksbegrooting uitgetrokken gelden geleden. Artikel 6. Wanneer stukken, behoorende tot de archieven van wees- en momboirkamers van eene gemeente, die een eigen archivaris en eene doelmatige archiefbewaarplaats heeft, in Rijksarchiefplaatsen mochten berusten, is Onze Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gemachtigd aan de Rijksarchivarissen op te dragen, die stukken aan de gemeente, tot het archief van welker wees- of momboirkamer zij behooren, tot wederopzeggens in bewaring te geven, onder voor waarde, dat het gemeentebestuur zich verbinde a. de stukken in den inventaris van het archief der wees- of momboirkamer, zoo deze bestaat, te doen bijschrijven, of anders het archief der wees- of momboirkamer zoo spoedig mogelijk, en in elk geval binnen den tijd van vijf jaren, te doen inventariseeren naar een door Onzen voornoemden Minister goed te keuren plan; b. in een reglement voor de gemeentelijke archiefbewaarplaats en eene instructie voor den gemeentearchivaris op die stukken toe passelijk te verklaren de voor de Rijksarchiefbewaarplaatsen geldende 45 of nader vast te stellen bepalingen omtrent de toegankelijkheid en het gebruik van archieven; c. te allen tijde aan Onzen voornoemden Minister, den Alge- meenen Rijksarchivaris en de Rijksarchivarissen in de provinciën des- verlangd eenige dier stukken tijdelijk af te staan of kosteloos de ten behoeve van het Rijk verlangde afschriften te verstrekken; d. aan den Algemeenen Rijksarchivaris en aan den Rijksarchivaris in de provincie, waartoe de gemeente behoort, steeds toegang tot de bewaarplaats van die stukken te verleenen. Onze Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is belast met de uitvoering van dit besluit, hetwelk in het Staatsblad zal worden .geplaatst en waarvan afschrift zal worden gezonden aan den Raad van State en de Algemeene Rekenkamer. Het Loo, den 19den April 1929. W1LHELMINA. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Uitgegeven den tweeden Mei 1929. De Minister van justitie, Besluit van den 31sten Mei 1929 Staatsblad no. 192), tot regeling van de overbrenging naar de Rijks archiefbewaarplaatsen van de kerkelijke doop-, trouw en begraafboeken, enz. dagteekenend van voor de invoering van de burgerlijken stand en van de ge deelten der zoogenaamde gaardersarchieven, die aanteekeningen omtrent geboorten, trouwen, sterven en begraven bevatten, welke thans in de gemeente lijke archiefbewaarplaatsen berusten. Wij wilhelmina, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, ens. enz., enz. Op de gemeenschappelijke voordracht van Onzen Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en van Onzen Minister van Justitie van 18 Maart 1929, no. 1298/4, afdeeling Kunsten en Weten schappen, en van 22 Maart 1929, 1ste Afdeeling C, no. 914, WASZINK. DONNER.

Nederlandsch Archievenblad | 1930 | | pagina 28