6 Laer,^ A F. van, archivaris van den staat New-York, te Albany Opocensky, Dr. Jan, arch.varis van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, te Praag. Paczkowski, Prof Dr. Joseph, oud-Directeur van het Algemeen Rijks archief van Polen, te Posen. Sildmk, Dr. A., archivaris van Estland, te Dorpat Stein, H. conservator aan de Archives Nationales en professeur aan de hcole des Chartes, te Parijs. Stried.nger, Dr. Ivo, archivdirektor aan het Bayrische Staatsarchiv te Munchen. Vittani, O Directeur van het Staatsarchief en professor aan de Universiteit, te Milaan. Wvfnn7 TL; °"d'ef'"st1e ^chivaris aan het Algemeen Rijksarchief van Zweden, te Stockholm. MEDEDEELINCEN VAN HET BESTUUR. Nieuwe leden. - Het bestuur heeft als nieuwe leden aan genomen de Heeren H. L. Driessen en A. Oltmans, beiden te Arnhem Nieuw correspondeerend lid. - Dr. Ivo Stronger, door de Algemeene Vergadering tot correspondeerend lid benoemd, heeft die benoeming aangenomen. Mededeel ing van den Penningmeester. - De leden die hun contributie over 1927/1928 ad f7.50 nog niet hebben betaald' worden verzocht dit vóór 1 Maart a. s. te doen door storting of overschrijving op de postrekening no. 109779 van Dr. H. P. Coster te Groningen Na dien datum zal over het bedrag van het lidmaat- beschikt met invorderingskosten, per postkwitantie worden Ruilverkeer. - Op een verzoek, uit Zweden ingekomen, is ons blad m ruilverkeer getreden met de redactie van het Historisch Tidscrift te Upsala. Mededeeling van den Redacteur. - Wegens nlaats gebrek moeten enkele boekbesprekingen en de literatuurkroniek blijven hggen tot de volgende aflevering, die op den gebruikelijken tijd in de tweede helft van Maart zal verschijnen. Verslag van de zes-en-dertigste jaarvergadering, De vergadering had plaats op Zaterdag 1 October 1927 des namiddags om 2 uur in de Raadzaal ten Stadhuize van Delft Op de presentielijst teekenden 41 leden, 7 De Voorzitter opende de vergadering met een rede, die door hem op verzoek van den Heer Bouricius werd afgestaan voor het Archievenblad en die hierna volgt. Bij deze gelegenheid werd tevens besloten, dat voortaan de openingsrede van den Voorzitter steeds in het Archievenblad zal worden opgenomen. De Secretaris las daarna een aantal ingekomen stukken, die niet tot opmerkingen aanleiding gaven. De Heer Vermaas bracht verslag uit over de rekening van den Penningmeester, die geheel in orde was bevonden, zoodat de rekening werd goedgekeurd en de Penningmeester gedechargeerd. Het voorstel van het Bestuur, om den omvang van het Archieven blad van 12 vel druks uit te breiden tot 16 vel in 4 afleveringen, werd aangenomen. De Heer Baart de la Faille drong op betere typografische verzorging van het tijdschrift aan. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de Heeren Fruin, als Voorzitter, Moll, Coster en Graswinckel als leden herkozen, terwijl in de plaats van den Heer Poelman, die niet herkiesbaar was, werd gekozen Dr. E. Wiersum. Als plaats voor de volgende Algemeene Vergadering werd Arnhem aangewezen, in verband waarmede de Voorzitter de Heeren Van de Ven en Van Schilfgaarde als kasnazieners en den Heer Oltmans als plaatsvervangend kasnaziener benoemde. Op voorstel van het Bestuur werd Dr. Ivo Striedinger te München benoemd tot correspondeerend lid. Het verzoek der onderafdeeling van gemeente-archivarissen om wederom f3.— contributie te mogen heffen, werd toegestaan, tevens voor het vorig jaar, toen verzuimd was deze toestemming te vragen. De Voorzitter dankte ten slotte den Heer Poelman voor wat hij als bestuurslid voor de vereeniging heeft gedaan en gaf daarna het woord aan Jhr. Mr. Dr. E. A. VAN Berestevn, die een onderhoudende lezing hield over De werkzaamheid van het Genealogisch- Heraldisch Genootschap „de Nederlandsche Leeuw" Nadat de Voorzitter den spreker had bedankt werd de vergade ring gesloten. Daarna werd een bezoek gebracht aan het gerestaureerde koor van de Nieuwe Kerk, terwijl een geslaagde maaltijd in Hotel Wilhel- mina den dag besloot. 1) In een der volgende afleveringen hopen wij, door welwillende toezegging van den spreker, een resumé van diens belangrijke voordracht in druk te kunnen aan bieden. (Red.)

Nederlandsch Archievenblad | 1928 | | pagina 9