6 Uuvelier, Dr. J., Algemeen Rijksarchivaris van België, te Brussel. Graham Botha, C., Hoofd van het archiefwezen in de Unie van Zuid- Afrika, te Kaapstad. Keussen, Prof. Dr. H., archivaris der stad Keulen. Laer, A. J. F. van, archivaris van den staat New-York, te Albany. Opocensky, Dr. Jan, archivaris van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, te Praag. Paczkowski, Prof. Dr. Joseph, Oud-Directeur van het Algemeen Rijks archief van Polen, te Posen. Sildnik, Dr. A., archivaris van Estland, te Dorpat. Stein, H„ conservateur aan de Archives Nationales, en professeur aan de Ecole des Chartes, te Parijs. Vittani, G., Directeur van het Staatsarchief en professor aan de Universiteit, te Milaan. Westrin, Dr. Th., oud-eerste archivaris aan het Algemeen Rijksarchief van Zweden, te Stockholm. MEDEDEEL1NGEN VAN HET BESTUUR. Nieuwe leden. Het bestuur heeft als nieuwe leden aan genomen de dames Mr. j. C. van Es, te 's Gravenhage. Mr. J. M. Graadt van Roggen, te Amsterdam en A. J. Versprille te Middelburg, en de heeren Mr. V. H. E. Dumoulin te 's Hertogenbosch, Mr. A. Haga, te te Zwolle en U. Stadermann, te 's Gravenhage, De algemeene vergadering heeft als nieuw lid toegelaten Pater J. L. Blonden te Maastricht. M e d ewerker aan het Archivalische Zeitschrift. Zooals ook al reeds de Voorzitter op de algemeene vergadering te Amsterdam heeft medegedeeld, is bij de redactie ingekomen een verzoek van de redactie van genoemd blad om Nederlandsche vakgenooten aan te wijzen, die in dat in 1925 op nieuw verschenen toonaangevende vaktijdschrift voor geheel Duitschiand en Oostenrijk regelmatig over het Nederlandsch archiefwezen mededeelingen zouden willen doen. Het honorarium bedraagt ongeveer 50 R.M. per vel. Gaarne ontving de redacteur vóór 1 Februari a.s. opgave van de namen van hen, die daartoe bereid zijn, opdat hij zijn Duitschen collega een definitief antwoord kan doen toekomen. Mededeeling van den redacteur. Ook in deze afle vering kon wegens plaatsgebrek nog geen literatuurkroniek worden opgenomen. 7 Verslag van de vijf-en-dertigste jaarvergadering. De vergadering werd gehouden op Zaterdag 25 September 1926, om half twee des namiddags in de Nieuwezijdskapel te Amsterdam. De presentielijst werd geteekend door 35 leden. De Voorzitter opende de vergadering met het uitspreken van een rede, die hij op verzoek van den heer Bouricius afstond voor het Archievenblad en die hierna blz. 8 is te vinden. Op voorstel van het Bestuur werden daarop de heeren J. L, Blonden en W. M. C. Regt als leden toegelaten. Wat de laatste betrof, gold het hier de bekrachtiging van een reeds vroeger genomen, formeel onjuist, besluit van het Bestuur. De Secretaris deed voorlezing van eenige ingekomen stukken, waaronder een rapport der commissie voor den archiefgids. In aan sluiting daaraan deed de Voorzitter een mededeeling over de commissie voor het handboek der chronologie. De heer Oldewelt bracht, mede namens den heer Dresch, verslag uit over de rekening van den Penningmeester. Deze was door de commissie geheel in orde bevonden en de Penningmeester werd onder dankzegging gedechargeerd. Daarna kwamen aan de orde de door den heer Overvoorde voorgestelde voorwaarden voor de uitleening van archiefstukken naar tentoonstellingen met de daarop door den heer Bouricius ingediende amendementen. Het voorstel werd punt voor punt behandeld en er had over elk punt eenige discussie plaats. Tenslotte werden de voorwaarden met eenige wijzigingen aangenomen, terwijl de eind-redactie aan het Bestuur werd overgelaten. Deze is hierna blz. 18 te vinden. Boven dien werd besloten van de voorwaarden een afschrift toe te zenden aan den Directeurendag. Bij de nu volgende verkiezingen voor het Bestuur werden de heeren Fruin, als voorzitter, Poelman, Moll en Graswinckel als leden herkozen, terwijl in plaats van den heer Wiersum, die niet herkiesbaar was, werd benoemd Dr. H. P. Coster. Dr. Lasonder werd daarna herbenoemd als redacteur van het Archievenblad. Als plaats voor de jaarvergadering van 1927 werd Delft aange wezen, waarop de voorzitter tot kasnazieners benoemde de heeren Bouricius en Vermaas en tot plaatsvervangend kasnaziener den heer Sigal. Na rondvraag werd de vergadering daarop geschorst. loen de vergadering was heropend, heette de Voorzitter welkom CoRRESPONDEERENDE LEDEN

Nederlandsch Archievenblad | 1927 | | pagina 9