84 diner voor allen f 1.25. bad f 0.50 per persoon en per keer. Aanmelding bij den ondergeteekende (Bezuidenhoutscheweg no. 30, Kamer 58) die gaarne alle gewenschte inlichtingen geeft. De Administrateur der Stichting Tehuis voor Archiefambtenaren, E. A. KUIPERS. De Gemeente- en Waterschapsarchieven in 1924. Het besluit tot vermindering van den omvang van het Neder- landsch Archievenblad heeft reeds in een vorig 'jaar ertoe geleid, dit overzicht in aanzienlijke mate te bekrimpen. In de najaarsverga dering van 1925 is met het oog op de drukkosten en op de over vloedige copij, die tegenwoordig geregeld bij den Redacteur binnenkomt, besloten, dit artikel voortaan geheel achterwege te laten, een besluit, dat volkomen te begrijpen is. Alle gegevens zijn aan gedrukte be scheiden ontleend, met iets meer moeite vallen zij dus binnen het bereik van iederen belangstellende. Wegens het nog niet verschenen zijn van de Verslagen omtrent 's Rijks oude Archieven over 1924 bij het ter perse gaan van deze bijdrage is rubriek C vervallen. De indeeling is dus gebleven A. Gemeente-archieven. B. Waterschapsarchieven. Het is opmerkelijk zoo weinig verandering als er in het personeel plaats gehad heeft. Verhuizingen zijn niet voorgekomen. In druk verschenen Archief der Gemeente Alkmaar. Inventarissen van de bij het Stadsarchief bewaarde archieven. I. De archieven van Jhr. Floris van Jutphaes van Wynestein en Margaretha Splinter enz., door N. M. J. Dresch. Oud Archief van Deventer: De Timmermeesters, Weydegraven, Hoofd-, Brug-, Straat-, Wegen- en Artilleriemeesters, door Mr. J. Acqoy. Hoewel de toestand der archiefgebouwen over het algemeen voldoende te achten is en bij het bouwen van voor archiefbewaring bestemde vertrekken terdege rekening gehouden wordt met de aan die localen te stellen eischen, blijft het ook in de toekomst eene dure plicht, de gemeenten en waterschappen bij voortduring er op te blijven wijzen, dat zij acht slaan, dat hunne waardevolle papieren geborgen worden in eene bewaarplaats, waar zij naar menschelijke 85 berekening gevrijwaard zijn voor hunne grootste vijanden, het vuur en het water. Want de vrees zal wel niet ongegrond zijn, dat bij den jongsten watersnood van Januari 1926 weer groote schade aan verscheidene archieven toegebracht is. Ten slotte nog een woord van welgemeenden dank voor de welwillende medewerking, die de Redacteur steeds bood en aan de archivarissen en allen, die gedurende de laatste jaren door toezending van hunne verslagen mij bij het samenstellen van de jaaroverzichten behulpzaam geweest zijn. A. Gemeente-archieven. I. Personeel. Amsterdam. De klerk D. Voorthuysen werd bevorderd tot adjunct-commies, den tijdelijken ambtenaar dr. W. Zuidema en den hoofdcommies P. J. Kapteiin werd eervol ontslag verleend. 's-G ravenhage. De heer N. J. Pabon is bevorderd tot adjunct-commies. Groningen. Jonkvrouwe J. Feith beëindigde haar werk zaamheden als volontaire. Haarlem. Met ingang van 1 October 1924 is de adjunct klerk A. C. Sandiick tot klerk bevorderd. Kampen. Vanaf 1 Augustus is de heer H. Moskie gedurende drie maanden als volontair werkzaam geweest. 1 November kwam de heer J. Kale als volontair op het archief. Rotterdam. De klerk W. van der Gaao werd met ingang van 1 Mei tot adjunct-commies bevorderd, II. Toestand der verzamelingen. Alkmaar. Wegens gebrek aan ruimte in het dépot zijn archivalia op den zolder boven de charterkamer van het stadhuis geborgen, welke bewaring geen indruk van veiligheid geeft. Amsterdam. Een aantal van tot de notariëele archieven behoorende registers zijn tengevolge van eene gunstige beschik king van de regeering, die een subsidie van /100. toestond, gerestaureerd. Delft. Voor zoover dit met de zeer beperkte plaatsruimte mogelijk is, is de toestand goed. Deventer. De rekeningen van de straat- en wegen- meesters zijn ter betere bewaring in portefeuilles geborgen. Dordrecht. Met het herstellen werd geregeld doorgegaan; de aanwinsten der prentverzameling zijn op carton gezet.

Nederlandsch Archievenblad | 1926 | | pagina 10