66 grenzende aan het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage. Daar zal in het vervolg gelegenheid bestaan ook familie-archieven en andere papieren van genealogischen of heraldischen aard onder te brengen. Als gevolg daarvan zijn thans daar enkele tot dusverre in het Algemeen Rijksarchief berustende particuliere archieven op bepaalde voorwaarden in bewaring gegeven. Wellicht, dat nog meerdere, ook uit de provincie, volgen, hetgeen eenerzijds veel za| kunnen bijdragen tot ontlasting van sommige archiefdepóts, en anderzijds aan den indiceeringsarbeid van die archieven zal kunnen ten goede komen. Zijn wij toch wel ingelicht, dan is het de bedoeling, dat vanwege „De Nederlandsche Leeuw" de in de gedeponeerde archieven voorkomende namen op fiches zullen worden gebracht. Natuurlijk kunnen eerst dan archieven en andere ver zamelingen uit Rijks- en gemeentearchieven worden overgebracht, nadat de inven tarisatie daarvan geheel is afgeloopen. Raadpleging der archieven. Verzending van archiefstukken uit de Rijksarchieven. In aansluiting aan het |g. 1923/1924, blz. 110 medegedeelde, vermelden wij, dat thans ook de Bibliotheek van de R. K. Universiteit te Nijmegen door den Minister is aan gewezen als instelling, aan welke archiefstukken zonder machtiging mogen worden verzonden. Varia. „Archiefordening". In het Oct. nr. van het Maandblad voor Gemeente administratie komt een advertentie voor van den volgenden inhoud „Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het ordenen van oude gemeente archieven. Prijsopgaaf wordt op aanvrage gratis verstrekt. P. MUYE, Nieuwe I onge." Afgesloten 15 December 1925.

Nederlandsch Archievenblad | 1926 | | pagina 39