Amsterdam. Verschillende stukken, die in andere archieven op hunne plaats waren, werden afgestaan o. a. aan het Algemeen Rijksarchief, de Rijksarchieven in Gelderland, Noord-Brabant en Noord-Holland en de gemeente-archieven van Alkmaar, den Briel, 's-Gravenhage, Groningen, Haarlem, Middelburg, Rotterdam, Schie dam en Zierikzee. Haarlem. Aan den Algemeenen Rijksarchivaris werden teruggezonden Rekeningen van de ontvangers der gemeene middelen, 1599-1806; Rekeningen van de hoofd- en ondergaarders der gemeene middelen, 1750—1805; Staten en verantwoording der belasting op de collaterale successie, 1801 —1805; Registers van obligatiën ten laste der stad Haarlem, nos. 3, 4, 5, 6, 7. Aan den Rijksarchivaris in Noord-Holland werd het archief van het vredegerecht te Beverwijk overgedragen. Nijmegen. Slechts voor den vorm mag het een verlies ge noemd worden, dat eene, met andere reeds vroeger teruggezonden stukken, naar hier verdwaalde rekening van een Maastrichtsch Weeshuis over het jaar 1669, na verkregen machtiging, aan het archief, waar zij thuis behoort, werd afgestaan. Vlissingen. Daartoe gemachtigd door het college van B. en W. werden aan den Rijksarchivaris in de provincie Zeeland overgedragen 1. Stukken, gedeponeerd bij de Weeskamer te Koudekerke, 1795-1810. 2 4. Stukken, afkomstig van Simon van der Swalmen, bij de landsvierschaar achtereenvolgens klerk, secretaris ad interim en schout, 1783—1793. 5. Aanteekeningen betreffende de calamiteuse polders, waar schijnlijk opgemaakt in verband met de behandeling van dit punt in de Staten van Zeeland ca. 1760. 6. Zeven en twintigste rekening van N. C. Lambrechtsen als rentmeester der geestelijke goederen op Walcheren en Noord- Beveland, 1778—1779, en wereldlijke goederen aldaar, 1779. S t.-M a a rt e n s d ij k. Ingevolge opdracht van het bestuur van het waterschap is de archivaris C. Hollestelle begonnen de oude stukken, die geborgen waren in drie kasten op de trouwzaal van het gemeentehuis, die tegen den noordelijken binnenmuur getimmerd waren, van stof te zuiveren. Na ordening en inven tarisatie zijn ze, van etiquetten en nummers voorzien, weder daarin geborgen. De bergplaats is voldoende vochtvrij, maar zij staat bloot aan brandgevaar. Brandbluschmiddelen zijn niet aanwezig. Wel heeft het aanbrengen van eenige brandkranen in de buisleiding der nieuwe waterleiding verbetering gebracht. Muyepolder. Het archief van den polder, die in 1718 eigen beheer kreeg, is geborgen in een daarvoor bestemde kast, staande op de voorzaal van de secretarie, gevestigd op de eerste verdieping van het gemeentehuis te St.-Maartensdijk. Alles, wat over het archief van het waterschap St.-Maartensdijk hierboven gezegd is, geldt ook van dat van den Muyepolder. De Purmer. Door de goede zorgen van het dagelijksch bestuur is op de bovenkamer van het polderhuis te Wijdenes een flinke kast voor de berging van de archieven ingericht, die goed droog geborgen zijn. Die berging is echter niet brandvrij, weshalve de archivaris op het maken van eene bergplaats gelijk vloers aandringt. De regeling van het goed onderhouden, bijna volledige archief is gereed gekomen, zoodat een exemplaar der beschrijving aan den Rijksarchivaris kon worden afgezonden. Schouwen. Geen bijzonderheden. Walcheren. In het verslag komen geen mededeelingen over het archief van den polder Walcheren voor. Zie Verslagen omtrent 's Rijks oude archieven XLVI, eerste deel, 1923, p. 88-97 en 405 - 409. Alsvoren tweede deel, p. 22 71. In deze provincie was in 1923 nog geen inspecteur aangesteld. Alsvoren, tweede deel, p. 81 —82, 85 86 en 111—118. Alsvoren, p. 155 156. 140 VI, Verliezen, B. Waterschaps-archieven. 141 C. Verslaoen aan Gedeputeerde Staten in de verschillende provinciën. 1Zuid-Holland. 2. Noord-Brabant. 3. Gelderland. 4. Noord-Holland. 5. Zeeland.

Nederlandsch Archievenblad | 1925 | | pagina 21