130 Ten slotte zij opgemerkt, dat van Zeeland slechts eene zeer be perkte samenvatting opgenomen is, zoodat de speciaal in Zeeuwsche archieven belangstellende lezer zich tot den heer Rijksarchivaris in de provincie Zeeland te Middelburg voor nadere inlichtingen zal hebben te wenden. 'A. Gemeente-archieven. I. Personeel. Amsterdam. De commies P. J. Kapteyn werd met ingang van I januari 1923 bevorderd tot hoofdcommies. Dordrecht. Den 1len Juni 1923 herdacht de archivaris, de heer J. L. van Dalen, zijne 40-jarige ambtsvervulling in dienst der gemeente, H. M. de Koningin verleende hem 31 Augustus de ridderorde van Oranje-Nassau. Kampen. Met ingang van 27 September 1923 is de plaatsing van mejuffrouw H. P. Gluysteen als volontaire ingetrokken. Leiden. Mejuffrouw A. E. Chavannes beëindigde na vol brachte stage hare werkzaamheden als volontaire. Poortvliet. De heer C. Hollestelle werd slechts tot ultimo juni als archivaris gehandhaafdin het laatste halfjaar werd hij slechts een enkele maal over archiefzaken geraadpleegd. Rotterdam. Mejuffrouw 1. Boks is gedurende zes maanden den halven dag als volontaire werkzaam geweest. Schiedam. Dr. C. R. Vermaas werd bij besluit van den Raad van Schiedam van 16 Maart 1923 tot archivaris der ge meente benoemd. Utrecht. Aan dr. V. D. J. Brandt werd met ingang van 1 januari 1923 eervol ontslag verleend als tijdelijk chartermeester. II. Toestand der verzamelingen. Alkmaar. In de zoogenaamde charterkamer van het stad huis bevond zich een aantal registers en bescheiden van de wijkmeesters en volkstellingen. Een en ander verkeerde in ver waarloosden toestand. Het werd raadzaam geacht deze stukken naar het archiefdépot over te brengen, waar ze nu geordend en geïnventariseerd opgeborgen zijn. Delft. Het wordt wenschelijk geacht, dat de perkamenten charters een betere bergplaats verkrijgen. Deventer. Voor de rekeningen van de hoofd- en artillerie- meesters werden portefeuilles gemaakt, zoodat deze dunne deeltjes niet meer, in pakken samengebonden, bewaard worden. 131 Gouda. Door het Rijk werd voor 1923 een bedrag ad f 150. toegestaan voor de restauratie van de rechterlijke archieven, welk bedrag geheel verwerkt werd. 's-G ra v e n h a g e. De materieele toestand is niet onbe vredigend. Alle couranten en tijdschriften werden in dit jaar in de eigen binderij gebonden, terwijl ook alle portefeuilles in het gebouw werden vervaardigd. Groningen. Met de verzorging der verzamelingen werd geregeld voortgegaan. Haarlem. De toestand geeft geen aanleiding tot opmer kingen. Kampen. In 1923 zijn 57 rekeningen hersteld benevens het in bruikleen ontvangen Lidmatenboek der Ned. Herv. Gemeente, 1654-1764. Leeuwarden. De archieven bevinden zich in goeden toestand. Leiden. Verschillende deelen van het rechterlijk archief werden verhardalle aanwinsten van de prentenverzameling werden opgezet. Middelburg. Met toestemming van den Rijksarchivaris in Zeeland werden de notariëele archieven gelijkvloers in de zoo genaamde „Steenenkamer" ondergebracht. Rotterdam. De in 1922 van het Rijk in bruikleen over genomen notarieële protocollen van 1811 —1842 zijn alle nog ongebonden. Een verzoek om een subsidie van Rijkswege is door Burgemeester en Wethouders tot den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gericht. Sn eek. Met het verbeteren van het uiterlijk aanzien van het archief werd regelmatig doorgegaan. Vele gehavende boek- deelen werden opnieuw ingebonden en de nog aanwezige losse stukken in portefeuilles verzameld. Registers en stukken tot eenzelfde onderwerp behoorende, die hier en daar verspreid lagen, werden bij elkaar gevoegd, geordend en van etiquetten voorzien. Het algemeene overzicht werd daardoor zeer verbeterd. Utrecht. Met het restaureeren en binden van de protocollen der notarissen werd ook dit jaar wederom voortgegaan. Enkele deelen uit het stadsarchief werden in nieuwe banden gezet. De aanwinsten werden, voor zoover noodig, gebonden, inge naaid of opgeknapt. Vlaardingen. In het algemeen verkeeren de archieven van de gemeente, zoowel als die van het Rijk in bruikleen ontvangen, in goeden staat. Waar verbetering noodig bleek, werd deze aangebracht.

Nederlandsch Archievenblad | 1925 | | pagina 16