66 Thans is aan de orde de salariëering. Na breedvoerige bespreking wordt vastgesteld een actie te voeren voor de volgende salaris regeling Algemeen Rijksarchivaris, Rijksarchivaris in de pro vincie en Archivaris aan het Algemeen Rijksarchief: als in den beschrijvingsbrief aangegeven Chartermeester le klasse: f 3000. - - f 6000. - met 15 2-jaarl. verhoogingen van f200; Chartermeester 2e klasse: f 2200.- - f 6000.- met 8-jaarl. verhoogingen van f 100.— en 15 2-jaarlijksche verhoogingen van f 200. Punt drie van den beschrijvingsbrief wordt na eene kleine toe lichting met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag wordt de aandacht van het bestuur gevestigd op eenige punten van ondergeschikt belang in verband met het thans vastgestelde programma. Afdeeling van Gemeente- en Waterschapsarchief- ambtenaren. Verslag van de derde afdeelingsvergadering op 29 Sep tember 1923 in het Gebouw van den Gemeenteraad te 's-Gravenhage. Nadat de Voorzitter Dr. Breen de vergadering met een kort woord had geopend, waarin hij o.a. memoreerde de huldiging van den Heer Van Dalen ter gelegenheid van zijn 40-jarig ambtenaar schap, en mededeelde, dat het ledental thans 31 bedraagt, hoewel op verschillende gemeente- en waterschapsarchieven meer dan 60 ambtenaren werkzaam zijn, brengt de Penningmeester Dr. Moll een verslag uit over de geldmiddelen, dat wordt goedgekeurd. Het Bestuur stelt daarop voor, dat de Afdeeling aangesloten zal blijven bij de Centrale van Hoogere Gemeenteambtenaren. Het voor stel wordt na eenige gedachtenwisseling aangenomen. Onze afge vaardigde zal aandringen op vereenvoudiging van het Maandblad. Het Bestuur stelt daarop voor de bepaling, dat een bestuurslid niet langer dan drie jaar zitting kan nemen, voor deze eene keer buiten werking te stellen. Anders immers zou dit jaar ook de Heer Dresch moeten aftreden, die sedert kort afgevaardigde in het Bestuur der Centrale is en juist in dezen schijnt eenige continuïteit brood- noodig. De moeilijkheid is daardoor ontstaan, dat indertijd verzuimd is in het Reglement een behoorlijke overgangsbepaling op te nemen.

Nederlandsch Archievenblad | 1924 | | pagina 9