2 Jaarvergadering 1923. De Jaarlijksche Algemeene Vergadering zal gehouden worden te 's-Cravenhage op Zaterdag 29 September 1923, des namid dags te twee uur in het Gebouw van den Gemeenteraad, Javastraat 26. Agenda 1. Verslag van den Voorzitter. 2. Benoeming van drie correspondeerende leden ingevolge art. 5 al. 3 van het Algemeen Reglement, en van een gewoon lid, in verband met de laatste zinsnede van al. 2 van het voornoemde artikel. 3. Rapport der Commissie tot het nazien der rekening van den Penningmeester. 4. Voorstel om aan artikel 13 van het Algemeen Regle ment toe te voegen een nieuwe alinea van den volgenden inhoud „Van de laatstgenoemde bepaling kan met het oog op de vervulling van den Voorzitterszetel worden afgeweken." 5. Bestuursverkiezing. N.B. Volgens het thans vigeerende reglement zijn aan de beurt van aftreding alle bestuursleden en de redacteur. Niet herkiesbaar zijn de Voorzitter Prof. Mr. R. Fruin en het lid Mr. Dr. J. C. Overvoorde. De overige bestuursleden en de redacteur zijn herkiesbaar. 6. Bepaling van de plaats der volgende algemeene ver gadering.. 7. Rondvraag. 8. Voordracht van den heer Dr. L. W. A. M. Lasonder Eenige mededeelingen over de archieven der Nederlandsche Hervormde Kerk. De afdeelingsvergaderingen zullen worden gehouden, eveneens in her gebouw Javastraat 26, des voormiddags te elf uur. Agenda 1. Verslag van den Voorzitter. 2. Verslag van den Penningmeester. 3. Bespreking van de vraag, of de Afdeeling zich zal aansluiten bij een Centrale. 4. Bestuursverkiezing. N.B. Alle drie bestuursleden zijn aftredend en herkiesbaar. 5. Rondvraag. 3 Agenda 1. Verslag van den Voorzitter. 2. Verslag van den Penningmeester" .3. Bespreking van de vraag, of de Afdeeling zal aan gesloten blijven bij de Centrale van Hoogere Gemeente- Ambtenaren. 4. Bestuursverkiezing. N.B. Alle drie bestuursleden zijn aftredend. Herkiesbaar is alleen de heer Moll. 5. Rondvraag. Des namiddags te half twee zal in het Oebouw Javastraat 26 de officieele ontvangst plaats hebben door het Dagelijksch Bestuur der Gemeente 's-Gravenhage. Na afloop der vergadering bieden Regenten der Stichting Th. Morren „Tehuis voor archiefambtenaren" een thee aan in het huis van de Stichting, gelegen in de Celebesstraat 16 op geringen afstand van het gebouw, waar de vergadering wordt gehouden. Des morgens na afloop van de afdeelingsvergaderingen bestaat in het gebouw Javastraat 26 gelegenheid tot het gebruiken van een eenvoudig koffiemaal. Een gemeenschappelijke maaltijd wordt des avonds te zes uur gehouden in het Restaurant van het Hotel. „De Hertenkamp", Bezui- denhout, in de onmiddellijke nabijheid van het Staatsspoorstation, terwijl ook het Hollandsche-Spoorstation van daar uit met Lijn 12 in enkele minuten is te bereiken. De prijs zonder wijn bedraagt f3.— per persoon. Zij, die aan dezen maaltijd wenschen deel te nemen, worden verzocht daarvan door middel van ingesloten kaart uiterlijk 27 Sep tember mededeeling te doen aan het lid der Regelingscommissie Dr. W. Moll, archivaris der gemeente 's-Gravenhage. MEDEDEELINGEN VAN HET BESTUUR. Tijdschrift. in afwachting van de besluiten, die op de Algemeene Vergadering omtrent ons blad zullen worden genomen, is de omvang van deze aflevering zoo klein mogelijk gehouden. De redacteur hoopt intusschen in staat te zijn van dezen jaargang nog drie afleveringen van dezen zelfden omvang te kunnen doen volgen, waarin onder meer het vervolg van Dr. Tenhaeff's artikel over Oor- kondenkritiek en vaderlandsche geschiedenis en ook de reeds eerder AFDEELING VAN RIJKSARCHIEF AMBTEN AREN. AFDEELING VAN GEMEENTE- EN WATERSCHAPSARCHIEFAMBTENAREN.

Nederlandsch Archievenblad | 1923 | | pagina 7