INHOUD. Gedrukt bij Erven B. van der Kamp, Groningen. OFFICIEEL GEDEELTE. Blz- Mr. Seerp Gratama Mededeelingen van het Bestuur3, 51 en 113 Jaarvergadering 1923 2 Verslag van de twee-en-dertigste jaarvergadering 53 Toespraak van den Voorzitter, Prof. Mr. R. Fruin 54 Afdeeling van Rijksarchiefambtenaren. Mededeeling van het Bestuur62 Verslag van de vijfde afdeelingsvergadering62 Toespraak van den Voorzitter, Dr. H. A. Poelman 63 Beschrijvingsbrief van de zesde afdeelingsvergadering 64 Verslag van de zesde afdeelingsvergadering65 Afdeeling van gemeente- en waterschap s- archiefambtenaren. Verslag van de vierde afdeelingsvergadering66 NIET-OFFIC1EEL GEDEELTE. Ter Herinnering aan Mr. S. Gratama, door Prof. Mr. R. Fruin. 67 In Memoriam Jhr. Mr. W. G. Feith, door Prof. Mr. R. Fruin. 115 Bij het aftreden van J. Janssen, door Mr. A. Meerkamp van Embden. 117 Het Tehuis voor archiefambtenaren, door E. A. Kuipers. 117 De positie der gemeentelijke archiefambtenaren en -beambten volgens het verslag der Staatscommissie-RAAYMAKERS, door Mr. L. G. N. Bouricius9 De Handleiding en hare practische toepassing Transfix en getransfigeerde oorkonde, door W. Z. 4 Administratief en geschiedkundig, door Mr. C, C. D. Ebell. 118 De Archiefschool^2B Het verdwijnen van archiefstukken, door J. Smit5 Iets over de inrichting van archief-inventarissen, door Mr. C. C. D. Ebell^3 Te veel inventarissen van bestuursacten, te weinig van archieven? II, door Mr. J. P. W. A. Smit74, 133 Over het herstellen van archiefstukken, door Mr. J. P. W. A. Smit Waterschade aan het archief te Zutphen, door J. Gimberg 133 Het gemeente-archief te Dordrecht, door J. L. van Dalen. 137 Een archief in een stoomgemaal, door N. M. J. Dresch. 143

Nederlandsch Archievenblad | 1923 | | pagina 4