14 Derde hoofdgroep (wetenschappelijke theoretisch-technische kennis). Cr. 9. Bezit van wetenschappelijke theoretisch-technische kennis of van exact-wetenschappelijke kennis van het beoe fende vak. Ur. 10. a. Bezit van wetenschappelijke theoretisch-technische kennis of van exact-wetenschappelijke kennis van het be oefende vak en bezit van bedrijfservaring; b. Naast eischen als voor groep 9 leiding geven aan personen van die groep. Gr. 11. a. Bezit van wetenschappelijke theoretisch-technische kennis of van exact-wetenschappelijke kennis van het beoefende vak, bezit van bedrijfservaring en van specia listische kennis; b. Bezit van wetenschappelijke theoretisch-technische kennis of van exact-wetenschappelijke kennis van het beoefende vak, bezit van bedrijfservaring en van uitge breide handels- en administratieve kennis; c. Bezit van wetenschappelijke theoretisch-technische kennis of van exact-wetenschappelijke kennis van het beoefende vak, bezit van bedrijfservaring, bezit van spe cialistische kennis en van uitgebreide handels- en admi nistratieve kennis; d. Naast eischen als voor groep 10 leiding over personen van die groep. Gr. 12. Buiten de eischen van groep 11 het dragen van verant woordelijkheid Groepsomschrijving ten aanzien van de Administratieve Ambtenaren van Bedrijven en Diensten. Gr. 1. Geschiktheid tot het verrichten van eenvoudigen, min of meer werktuigelijken arbeid, waarvoor volstaat een alge- meene ontwikkeling als door goed lager onderwijs ver kregen kan worden. Gr. 2. 3. Bekwaamheid tot arbeid, waarvoor verstandelijk oor- deelen noodig is, als toepassing van minder eenvoudige tarieven en regelingen, bezit van een algemeene ontwikkeling als die, welke door M. U. L. O. verkregen wordt of wel In het tweede verslag gewijzigd in Gr. 12. a. Naast eischen voor groep 11, ruime kennis inzake bedrijfsbeheer. n iq n' j e'sc'len voor groep 11, leiding geven aan personen van die groep Or. ld. Buiten de eischen van groep 12, het dragen van verantwoordelijkheid. 15 van eenige kennis van burgerlijk en handelsrecht en van de inrichting van Rijk, Provincie en Gemeente of wel van eenige handelkennis; b. Naast eischen als voor groep 1, leiding over ambtenaren van die groep. Gr. 3. 3. Bezit van eenige kennis van burgerlijk- en handelsrecht en van de inrichting van Rijk, Provincie en Gemeente, bezit van algemeene handelskennis, kennis van de in den handel meest voorkomende berekeningen en boeken; b. Naast eischen als voor groep 2, leiding over ambtenaren van die groep of verantwoordelijkheid. Gr. 4. a. Bezit van eenige kennis van burgerlijk- en handelsrecht en van de inrichting van Rijk, Provincie en Gemeente, bezit van algemeene handelskennis en van de berekeningen in handel, nijverheid en verkeer, bezit van kennis van enkel en dubbel boekhouden; b. Bezit van eenige kennis van burgerlijk- en handelsrecht en van de inrichting van Rijk, Provincie en Gemeente, bezit van algemeene handelskennis, kennis van de in den handel meest voorkomende berekeningen en boeken, en technische kennis van het betrokken bedrijf c. Naast eischen als voor groep 3, leiding over ambtenaren van die groep of verantwoordelijkheid. Gr. 5. 3. Bezit van grondige kennis van enkel en dubbel boek houden, van kennis tot het controleeren van alle boek houdingen, het opmaken van den commercieelen stand van een bedrijf, het inrichten, hervormen en bijwerken van boekhoudingen, van kennis van burgerlijk-, handels- eri administratief recht; b. Naast eischen als voor groep 4, leiding over ambtenaren van die groep of verantwoordelijkheid. Gr. 6. a. Naast eischen als voor groep 5a, bezit van ruime tech nische kennis: b. Naast eischen als voor groep 5, leiding over ambtenaren van die groep of verantwoordelijkheid. Gr. 7. a. Naast eischen als voor groep 6a, bezit van ruime kennis inzake bedrijfsbeheer en -beleid b. Naast eischen als voor groep 6, leiding over ambtenaren van die groep of verantwoordelijkheid.

Nederlandsch Archievenblad | 1923 | | pagina 13