116 Aardenburg. Het belangrijk oud-archief staat droog in eene speciaal daarvoor bestemde kamer. Het is eertijds geor dend en beschreven; alles is echter weder in verwarring geraakt. Van eene beschrijving zal voorloopig wel niets komen. Arnemuiden. Het archief is in 1921 naar het Rijksarchief te Middelburg overgebracht. De regeling en beschrijving daar van werd onmiddellijk ter hand genomen, het werk werd gedurende het geheele jaar regelmatig voortgezet. Axel. Het oud-archief staat droog in wandkasten op eene zólderkamer. Er is een inventaris gemaakt. Biervliet. Het oud-archief berust op de zolderverdieping van het gemeentehuis. De daarvoor gebruikte kasten zijn tamelijk droog, maar kunnen niet worden afgesloten. De kerkelijke registers, aanvangend met het jaar 1640, stonden droog in eene kast ter secretarie. Breskens. Men heeft hier gebrek aan ruimte. Het archief tot 1796 berust reeds in het Rijksarchief. IJ zend ij ke. Het archief tot 1815 is geborgen in eene droge kast op de secretarie. Er zal eene lijst van opgemaakt worden. Sint-Maartensdijk. Het archief staat droog in kasten ter secretarie. Het archief tot 1811 berust in het Rijksarchief. Door den archivaris van Tholen werd eene lijst opgemaakt van alle stukken uit de jaren 1811—1851. Schoondijke. De oudste stukken dateeren van het jaar 1828. Het archief is op eenen drogen zolder zeer voldoende geborgen. Stavenisse. Het oud-archief wordt in droge kasten in eene kamer boven de secretarie bewaard. De oude kerkregisters, aanvangende met het jaar 1646, zijn bij het overige archief geborgen. Er zal eene lijst worden opgemaakt. Terneuzen. Het oud-archief is in 1893 door ambtenaren van het Rijksarchief geordend en beschreven. Het is thans in eene droge kast ter secretarie geborgen. De stukken na 1815 stonden op den zolder in droge kasten. V e e r e. Een inventaris van het oud-archief werd samengesteld. Vlissingen. Met de inventarisatie van het oud-archief werd reeds in 1920 een begin gemaakt. Zaamslag bezit geen archief van vóór 1800, De stukken zijn in verscheidene kasten op eenen drogen zolder opgesteld. Het geld voor het aanschaffen van eene afzonderlijke kast voor het oud-archief is door den Raad toegestaan. 117 Van de 93 polders en waterschappen valt niet veel te ver melden. In den regel stonden de archieven in kisten op de meestal droge zolders der woonhuizen van de griffiers. Een enkele maal bleken de archivalia van verschillende polders, die door denzelfden griffier bediend werden, door elkander te zijn geraakt. De griffiers hebben in den regel het opmaken van eene lijst der stukken, behoorend tot de door hen beheerde oude archieven, toegezegd. Men vond echter algemeen den winter den meest geschikten tijd voor dat werk, zoodat aan het eind van het verslagjaar nog slechts lijsten waren ingekomen van de oude archieven van den Bontepolder, den Boompolder, den Ooste r-Zwake-polder, den Midde 1-Zwake-po 1 der, den Vlooswijkpolder, den Zeven-Triniteitpolder en het waterschap Zuid, Kats, St-Anna en Sparks. Waterschap Groede en Baanst. Dit archief is naar het Rijksarchief overgebracht, om te worden geordend en be schreven. De polder Be o o st e n b 1 ij - B e n oorden. Van den archief inventaris, omvattende de jaren 1595-1899, werd een afschrift gemaakt. Asp eren. Een deel van het archief is geïnventariseerd. Ba rend recht. Het oud-archief is behoudens eenige reke ningen verloren gegaan, het middeloude (sic!) staat droog in drie kasten in een kamertje naast de raadkamer. Het nieuw- archief staat netjes op een rek op den ietwat vochtigen zolder. Everdingen. Het oud-archief is niet meer aanwezig; het 19e eeuwsche en het loopende archief zijn keurig geborgen in kasten in het raadhuis. Hagestein. Ook hier ontbreekt het oud-archief. Het nieuw-archief is in eene gesloten kast in de raadszaal en in de secretarie opgesteld. Hazerswoude. Het oud-archief is in eene benedenkamer van het raadhuis en verder op open rekken op den niet afge sloten zolder geborgen. Hier ligt ook het distributiearchief op den grond. Heerjansdam. Hier bestaat geen oud-archief meeralleen 19e- en 20e-eeuwsche stukken, die zich in goede orde bevinden in de eenigszins primitieve archiefkamer. Katwijk. Geen oud-archief; het nieuw-archief staat op rekken in eene kluis in het raadhuis. Zeeland. Zuid-Holland.

Nederlandsch Archievenblad | 1923 | | pagina 19