112 Haaren. Het oud-archief is weinig beteekenendhet is geordend en opgeborgen in de uitmuntende archiefkluis. Het nieuw-archief is betrekkelijk zeer groot, een deel is geordend en op eene lijst gebracht, de rest berust, als eene ongeordende massa en vermengd met allerlei, in eenige kasten der raadzaal. Helvoirt. In 1890 is het oud-archief geordend, doch niet genummerd of op een inventaris gebracht. Het bevindt zich grootendeels in de secretarie, vermengd met het nieuw-archief en verspreid over verschillende kasten. Het nieuw-archief is, als men de rekeningen en de voornaamste registers uitzondert, ongeordend. Het is op dezelfde plaatsen als het oud-archief geborgen en bovendien op den zolder, wat met het oog op brandgevaar niet gunstig is. Het archief van den Burgerlijken Stand bevindt zich naast stukken van het gemeentearchief in één der kasten der secretarie en is behoorlijk gebonden. 's-H e rt o g e n b osc h. Een brandvrij archiefdépót is in 1921 ingericht, dat voldoende is; grootere bergruimte is gewenscht. Het nieuw-archief is overal verspreid, hiervan bestaat geen inven taris. Van het oud-archief bestaan beschrijvingen, maar onvolledig. Hilvarenbeek. Het oud-archief is in 1901 geordend. Van een inventaris is toen niets gekomen. Het staat op een afge schoten kamertje van het gemeentehuis en is zeer vuil, zelfs voor een deel door de muizen aangeknaagd en door vocht be dorven. Het nieuw-archief berust, behoudens een zeer klein gedeelte, dat ter secretarie en in de raadzaal is geborgen, in hetzelfde archiefkamertje, gedeeltelijk in nog slechteren staat dan het oud-archief en bovendien geheel ongeordend. Hooge- en Lage Mierde. Noch Van het oud-archief, noch van het nieuw-archief bestaat een lijst of inventaris. De materiëele toestand laat veel te wenschen over. Loon-op-Zand. Het oud-archief is voldoende geordend en genummerd, evenals het nieuw-archief, zonder dat evenwel van eene lijst of inventaris gesproken kan worden. De nieuwe archiefbewaarplaats voldoet uitstekend. Moergestel. Het oud-archief is blijkens zijn betrekkelijk geringen omvang zeer gehavend. Het is in twee onpractische en diepe kasten ter secretarie geborgen, die zéér stoffig en alleen met een ladder te bereiken zijn. Het is geheel onge ordend. Een klein gedeelte van het nieuw-archief berust ter secretarie, ongeveer de helft in twee kasten in de raadzaal en de rest op den zolder in geheel verwarden staat in eenige kasten 113 en kisten. Het archief van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand berust naast een aantal papieren van het Burgerlijk Arm bestuur in de brandkast en wordt voldoende onderhouden. Nieuwkuijk. Het oud- en nieuw-archief zijn op tamelijk bevredigende wijze geordend en genummerd. Bijna alles bevindt zich in kasten ter secretarie, een klein deel werd op zolder ontdekt, vochtig, op den vloer opgestapeld. Oisterwijk. De inrichting der archiefbewaarplaats is zeer goed te noemen. C>e inventaris van het oud-archief is slecht en onvolledig. Het nieuw-archief is niet beschreven of genummerd. Oost-, West- en Middelbeers. Oud-en nieuw-archief zijn vrijwel dooréén geplaatst en op den zolder zelfs in een ont- moedigenden rommel ontaard. Het archief van den Burgerlijken Stand wordt evenmin brandvrij bewaard. S t.-M ichielsgestel. Het oud- en nieuw-archief zijn geheel ongeordend. De materiëele toestand laat zeer veel te wenschen over. Tilburg. Het oud-archief is in 1915 geïnventariseerd, het heeft zelfs één der beste gemeente-inventarissen dezer provincie. De beschrijving van het nieuw-archief is niet volledig te noemen. De dépots voldoen aan de te stellen eischen van vocht en brandzekerheid. Meer bergruimte ware gewenscht. Udenhout. Het oud-archief is opgeborgen in eene boven kast der raadzaal, echter zoo onpractisch hoog en diep, dat het in geval van brand alleen met een ladder te bereiken en dus onmogelijk te redden is. Het oud-archief is in 1892 geordend en geplaatst, maar die orde is thans niet meer aanwezig. Het nieuw-archief is zoover geordend, dat de voornaamste stukken in serieën geplaatst zijn. Vught. Deze gemeente bewaart slechts zeer weinig van haar oud-archief, in hoofdzaak de deelen en 2 doozen met losse stukken. Deze stukken zijn ongeordend. Het nieuw-archief, veel omvangrijker, is eveneens ongeordend. Het raadhuis bezit een nieuw gebouwde kluis, echter veel te klein, om het archief voor een noemenswaardig deel te bergen. Waalwijk. Het oud-archief is in 1824 verbrand. Het nieuw-archief berust voor het grootste gedeelte in de rekken van een niet brandvrij archiefkamertje. De inventaris is voor de gestelde eischen voldoende en tot heden bijgehouden. Van de waterschaps-archieven valt niets te vermelden.

Nederlandsch Archievenblad | 1923 | | pagina 17