102 Steyaart Sadelaar, 1759—1766. Van het protocol van den notaris Jacob Schoudt, 1621 —1670, werden weer een drietal registers op fiches gebracht. 's-Hertogenbosch. Aan den inventaris is niet gewerkt. Het overbrengen der archieven en het rangschikken daarvan nam te veel tijd in beslag. Hilversum. Met het ordenen van stukken van het nieuw- archief volgens het decimale registratuurstelsel werd voortgegaan, zoomede met de omwerking van de archiefstukken voor de invoering van genoemd systeem. Kampen. De indices op de doopregisters der R. C. Pastoors- en Paterskerken zijn geheel voltooid en alphabetisch gerangschikt. De trouwregisters der R. C. Pastoorskerk zijn eveneens bewerkt, ook deze fiches zijn geordend. De index van het „Aangave in den 50en penning", 1777—1799, is nog in bewerking. Leeuwarden. Van het jaar werden de ingekomen stukken over 1915 geordend en ingebonden, evenals de registers op de begravenen in de kerken en op de kerkhoven van Leeuwarden en de indices op de koopacten uit de decreet- en hypotheek- boeken en de waarnemingen uit de proclamatieboeken. Vervaar digd werd een afschrift van eene copie van het „Register op de archieven van het Witte Nonnenklooster te Leeuwarden", dat in de 18e eeuw werd opgemaakt door pater Jacobus Brouwer. Ter voltooiing van de indices op de doopboeken der Nederduitsch Hervormde kerken zijn klappers gemaakt op de patronymica, welke in deze doopboeken voorkomen over de jaren 1685—1715. Leiden. De beschrijving van de archieven der Leidsche gilden, van de gildebeurzen en van de rederijkerskamers werd verder persklaar gemaakt. In het najaar kwam dit gereed. De beschrijving der in de privilegeboeken voorkomende charters werd voortgezet en evenals die van het Stedeboek ten einde gebracht. Daarna werd met het archief van de Gedeputeerden ter Dagvaart begonnen. De inventaris van het Rechterlijk archief werd beëin digd. Het alphabetiseeren der fiches van de doopboeken der hoofdkerken over de jaren 1701 1811 kwam gereed over de letters P (2e helft) tot en met W. Verder werden de vrij omvang rijke doopboeken der Waalsche kerk over de jaren 1599—1625 bewerkt, eveneens de doopboeken der Hoogduitsche kerk over 1644—1736, die der Engelsche kerk over 1754—1804, der Oud- Katholieke kerk over 1680— 1810 en der Roomsch-Katholieke kerken aan de Kuipersteeg en van „de Zon" na 1700. Nijmegen. De inventarisatie van eene reeks rekeningen 103 van de rentmeesters der geestelijke goederen en van de daarbij be- hoorende overal verspreid gevonden bijlagen werd ter hand genomen. Rotterd a m. Geïnventariseerd werden de overgenomen stukken van de gemeente-bureaux voor de pensioenen, de reini ging en het onderwijs, alsmede het aanvullingsarchief van het Rotterdamsch Tooneelgezelschap, 1900—1916, en dat van het Mannen-comité voor Rotterdam van het Nederlandsche Roode Kruis, 1914—1918. Voltooid zijn de indices op het kohier van de belasting op het personeel van omstreeks 1724 en op het protocol van den notaris Arnout Hoffland, 1626—1659. Bovendien werden indices gemaakt op de agenda van den archivaris J. H. Scheffer van 1858—1885 en verdere stukken. De inventaris van het archief van Gecommitteerden tot de zaken der Ned. Hervormde kerk werd voltooid. Vlaardingen. Het schrijven der fiches op de begravenen uit de Rekeningboeken van Kerkmeesteren kwam gereed, de geheele verzameling werd daarna geordend en voorloopig in pakjes geborgen, totdat tot het binden overgegaan kan worden. Voorts werd het samenstellen van een klapper op de poorter- boeken ter hand genomen. V. Aanwinsten. Alkmaar. De rechterlijke en notariëele archieven werden van het Rijk in bruikleen ontvangen, evenals de kerkelijke doop-, trouw- en begraafboeken, schepentrouwboeken en registers der overledenen. Delft. De annexeering van Vrijenban en Hof van Delft had het overnemen der archieven dier gemeenten tengevolge. Eenige belangrijke stukken, geteekend door den burgemeester Van Kuyk, die het Rijk in bezit had, werden verkregen, eveneens het familie archief Hacker. Deventer. Van het bureau van den Burgerlijken Stand zijn de oude doop-, trouw- en begrafenisboeken, dagteekenende van vóór de invoering van den Burgerlijken Stand, naar de bewaar plaats van het oud-archief overgebracht. Dordrecht. Keur voor het verkrijgen van het gemoede der gilden, 28 Januari 1446—1447. Eigendomsbewijzen van verschillende huizen, circa een honderd tal, op perkament en papier. Journalen van de scheepswerf van Jan Schouten, 1736—1756. Gouda. Een paket bescheiden betreffende de voormalige dienstdoende schutterij en haar muziekcorps werd verworven.

Nederlandsch Archievenblad | 1923 | | pagina 12