100 's-G ra ve n h a g e. Het nijpend ruimtegebrek in het gebouw aan den Zwarteweg is niet verminderd, doch integendeel toege nomen. Groningen. De verhuizing naar het nieuwe gebouw in de St.-Jansstraat heeft plaats gehad. 's-Hertogenbosch. Het nieuwe archiefgebouw voldoet uitstekend, wat ligging, ruimte en licht betreft. Kampen. De toestand van het oude Raadhuis, waarin het depót en verdere vertrekken zijn, is goed te noemen. De verwar ming liet gedurende het winterseizoen niets te wenschen over. Leeuwarden. Het brandvrije lokaal voldoet uitstekend. Op de bovenverdieping van het gemeentehuis zijn de archieven goed geplaatst, wat licht, lucht en droogte aangaat, terwijl, na voorziening van het geheele gebouw van centrale verwarming en electrisch licht, het brandgevaar zeer verminderd is. Maastricht. Voor het onderhoud der lokalen werd be hoorlijk gezorgd. De inrichtingen voor verwarming, verlichting en luchtverversching waren geregeld in goeden staat. Nijmegen. De archivaris kreeg de beschikking over het vroegere telefoonbureau. De boeken- en platenkast werd in het voor het publiek bestemde leeszaaltje geplaatst. Poortvliet. Het oud-archief der gemeente is onderge bracht in de archiefkamer boven de trouwzaal van het raadhuis. Alles is geborgen in drie daarvoor bestemde kasten. Rotterdam. De bureauvertrekken voldoen goed aan hunne bestemming, evenals het archiefdepót, waarin echter weinig ruimte meer beschikbaar is. Schiedam. De inwendige verbouwing van het archief, waardoor de beschikking over meerdere bergruimte kon worden verkregen, is klaar gekomen. Sneek. De berging van de stukken op den zolder boven het gebouw der secretarie, dus buiten de brandvrije kluizen, is in alle opzichten onvoldoende. Bij het ontstaan van brand zal dat gedeelte van het archief wel in de eerste plaats gevaar van ver nietiging loopen. Vlissingen. Een nieuwe opstand werd aangebracht, in verband met het archief van het distributiebedrijf. IV. Beschrijving der verzamelingen. Alkmaar. Van de kerkelijke doop-, trouw- en begraaf- boeken en de schepentrouwboeken werd een voorloopige inven taris samengesteld. 101 Amsterdam. De ordening en inventarisatie van het archief van het Aalmoezeniersweeshuis werd beëindigd. Ook kwam de inventaris van het archief van het Burgerweeshuis gereed. Even eens de inventaris van het handelsarchief van de firma's De Neuf- ville en Brants. Ook de stukken, behoorende tot de verzameling Huydecoper van Maarsseveen, werden nader geregeld. Voorts wer den geïnventariseerd 21 protocollen van notarissen, geresideerd hebbende in de geannexeerde gemeenten. Arnhem. Met de inventarisatie werd voortgegaan. Delft. De ficheering der huwelijken maakte geregeld voort gang. De verzameling Scholten werd beschreven. Met het ver vaardigen van eenen klapper op de Delftsche courant is een begin gemaakt. Deventer. De stukken betreffende de stad als participante in de West-Indische Compagnie zijn thans alle nauwkeurig be schreven en geordend. Deze studie zal met eene uitvoerige toe lichting gedrukt worden. Dordrecht. Eene groote hoeveelheid bescheiden van de bureaux voor Militaire Zaken en sociale aangelegenheden en den Burgerlijken Stand werden ontvangen en zullen worden geïnven tariseerd. Het maken van indices op de trouwboeken werd voort gezet van 1574—1588 en van 1691—1744. De doopkaarten vor derden tot 1624. Eindhoven. Een inventaris werd van de oude kerkelijke doop-, trouw- en begraafboeken en verdere registers van de zes vereenigde gemeenten over de jaren 1637—1813 opgemaakt. Van de voormalige gemeente Stratum werd het archief van het arm wezen, loopende vanaf 1782, in orde gebracht. s-Gravenhage. Evenals het vorige jaar werd aan de inventariseering van de V^eeskamer hard gewerkt. De inventaris van het administratief gedeelte werd in elkaar gezet en voor- voorloopig vastgesteld. Daarna werd een alphabetische lijst van boedels opgemaakt. Ten slotte werd een aanvang gemaakt met het bijeenbrengen der op één boedel betrekking hebbende stukken. Aan het klapperen der notariëele protocollen na 1670 werd voortgewerkt. Groningen. De nieuw verworven archiefmassa's, in hoofd zaak 19e eeuwsche bescheiden, werden na de verhuizing voor- loopig bruikbaar gemaakt. Haarlem. Verschillende archieven werden geordend. Indices werden gemaakt op het protocol van den notaris Cornelis van Kittensteyn, 1639-1652, en op dat van den notaris mr. Pieter

Nederlandsch Archievenblad | 1923 | | pagina 11