98 's-Gravenhage. Met 1 Juli aanvaardde mej. mr. G. H. C. Breesnee het ambt van wetenschappelijk assistente; haar verblijf was niet van langen duur. 1 Januari 1922 werd haar eervol ontslag verleend en de heer N. J. Pabon in hare plaats aan gesteld. Gouda. In de plaats van dr. J. Huges, aan wien met ingang van 1 October eervol ontslag werd verleend als archivaris, zal voorloopig geen archivaris worden benoemd. Haarlem. Met ingang van 1 Augustus werd aan den adjunct- archivaris mr. J. W. Kool, op zijn verzoek eervol ontslag ver leend. 's-Hertogenbosch. De heer C. Muller werd als archief ambtenaar aangesteld. Leiden. Met 1 Juli werd de heer ds. J. W. Verburgt, archi varis van het kasteel Nyenrode, als wetenschappelijk ambtenaar benoemd. Maastricht. De vroegere archivaris, de heer J. Nuyts, was wederom ten archieve werkzaam. Poortvliet. De archivaris van Tholen, de heer C. Holle- stelle, is tevens belast met de ordening van het archief der gemeente Poortvliet en sedert October 1921 met dat van St. Maartensdijk. Rotterdam. Als volontair was van 15 April tot 15 Juli werkzaam de heer J. van Riemsdijk, onderwijzer te Schiedam. Utrecht. Bij besluit van B. en W. werd den len Januari de heer C. D. J. Brandt tot chartermeester benoemd. Van 1 Maart tot 1 Mei was de heer J. Zwarts werkzaam als volontair. Toestand der verzamelingen. Alkmaar. De materiëele toestand der archieven en verza melingen is over het algemeen bevredigend. Amersfoort. Getracht werd het archief vóór 1813 in Utrecht ondergebracht te krijgen, hetgeen niet gelukte. De kerke lijke doop-, trouw- en begraafboeken werden echter naar het Rijksarchief in de provincie overgebracht. Amsterdam. In de binderij werden verschillende registers, behoorende tot de doop-, trouw- en begraafboeken, gerestaureerd of opnieuw gebonden, alsmede eenige poorterboeken. Brielle. De materiëele toestand der archieven is voldoende. Delft. De overbrenging naar het vroegere raadhuis van Hof van Delft heeft vrijwel zonder eenige schade plaats gehad. Aan de eerste vereischte van archiefeconomie, brandvrije plaat- 99 sing, voldoet de oude secretarie met de inderhaast opgestelde houten rekken niet; het is verder de vraag, of de onverwarmde plaatsing op den beganen grond niet ten nadeele der stukken zal zijn. Deventer. De materiëele toestand is voldoende. Enkele deelen rekeningen en manualen van den cameraar werden hersteld. Dordrecht. De archieven bevinden zich in zeer goeden toestand, dank zij het droge gebouw. Aan onderscheidene regis ters, boeken en platen werden de noodige herstellingen gedaan. s-Gravenhage. Eene serie veel gebruikte 19e eeuwsche bevolkingsregisters werd van stevige banden voorzien. Kampen'. De registers der Afd. Bevolking zijn geheel her steld; voor de requesten en ingekomen stukken zijn portefeuilles en ruggen gemaakt. Leiden. De toestand der verzamelingen blijft bevredigend. Utrecht. Het restaureeren van de protocollen der notaris sen werd voortgezet. Verscheidene deelen werden opnieuw ge bonden, nadat enkele gedeeltelijk of geheel, blad voor blad, gezaponeerd waren. Ook een drietal transportregisters uit het laatst der 16e eeuw onderging deze bewerking. De noodige kleine herstellingen werden verder aan verschillende deelen en stukken uitgevoerd. Bewaring der verzamelingen. Alkmaar. De toestand der archiefbewaarplaats is voldoende te noemen. In één van de Iocaliteiten werden kasten voor de berging der rechterlijke en notariëele archieven ingericht. Amsterdam. Vergrooting der bergruimte blijft noodig, ook voor het nieuw-archief ten stadhuize blijft dringend behoefte be staan aan vermeerdering van het aantal archieflokalen. Brielle. De localiteit is onvoldoende door toenemend ge brek aan ruimte. Delft. Het archief werd overgeplaatst naar het vroegere raadhuis van Hof van Delft. De oude secretarie schijnt, wat berging en verwarming betreft, niet voldoende te zijn. Deventer. De toestand der archieflocaliteiten is goed. Dordrecht. Het gebouw verkeert in uitstekenden staat, is goed droog en biedt ruimte voor nog groote aanwinsten. Eindhoven. De archieven der vereenigde gemeenten werden naar de bovenlokalen van het Post- en Telegraafkantoor overgebracht. Gouda. Het gebouw en het archief bevinden zich in goe den staat.

Nederlandsch Archievenblad | 1923 | | pagina 10