1919/1920. No. 3. Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland, Buitengewone vergadering van de Vereeniging van Archivarissen in Nederland. Deze vergadering werd gehouden op Zaterdag 24 Januari 1920, in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. Aanwezig waren 27 leden. Het eerste punt van de agenda is de wijziging van de statuten en van het reglement. Deze worden na discussie vastgesteld, zooals zij in het Archievenblad zullen worden afgedrukt. Daarna komt de bestuursverkiezing aan de orde. De voorzitter, mr. S. Muller Fz., zet uiteen, waarom hij vroeger de benoeming van den Algemeenen Rijksarchivaris tot voorzitter van de vakvereeniging ongewenscht geacht heeft; nu in het nieuwe reglement de behartiging van de vak belangen in engeren zin van die van de belangen van de wetenschap gescheiden zijn, acht hij mr. Fruin den aangewezen man voor het voor zitterschap hij spoort de aanwezigen aan dezen te verkiezen. Dit geschiedt met bijna algemeene stemmen. Verder worden in het bestuur gekozen de heeren dr. E. Wiersum, dr. K. Heerinoa, mr. dr. J. C. Overvoorde en mej. R. Visscher. De benoeming van een redacteur wordt tot de volgende algemeene vergadering uitgesteld. De nieuwe voorzitter, mr. R. Fruin, brengt ten slotte in een korte toespraak den dank van allen aan mr. Muller voor het vele dat hij in den loop der jaren voor de Vereeniging heett verricht. Wtff-'è&^'-eiSs^'zZS-W5XTW Goedgekeurd bij Kon. besl. va7i 29 Sept. 1891. De abonnementsprijs van het Ned. Archievenblad bedraagt per jaargang ƒ4.50; voor het buitenland 5.25. De jaargang loopt van Sept.Aug. Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan Dr. K. HEERINGA te Middelburg.

Nederlandsch Archievenblad | 1920 | | pagina 1