110 1908 werden geordend en ingebonden; die over de jaren 1909 tot 1911 zijn voor het inbinden in gereedheid gebracht. Ter voltooiing der registers op de koopacten uit de Groot en de Klein Consentboeken, de Decreetboeken en de Hypotheekboeken, welke van het midden der 16e eeuw tot 1811 te Leeuwarden zijn gepasseerd, is thans een register gemaakt op de niaerkoopen, voorkomende in de Proclamatie- boeken, met klappers op de namen der koopers en der niaernemers. Dit register loopt van 1571 tot 1811. Leiden. Het reeds in 1917 begonnen vervaardigen van klap pers op de Gerechtsdagboeken werd vervolgd. De deelen B tot V, loopende over de jaren 1593 tot 1643 en 5 F tot 5 K over 1798 tot 1807 kwamen gereed; de klappers werden gealphabetiseerd en daarna in het net geschreven. Met het distribueeren van de fiches op de doopboeken der vier hoofdkerken over 1700 tot 1811 en het indeelen op de letters werd een aanvang gemaakt, waarna de fiches over A tot F definitief gere geld werden. Met een register op den impost op het begraven werd be gonnen. De fiches van de doopboeken der Roomsch-Katholieke kerken tot 1700, die reeds voor elke kerk afzonderlijk voorloopig gealphabe- betiseerd waren, werden definitief ingedeeld. Het bewerken der al- phabetische klappers op de protocollen der notarissen werd vervolgd. Dit jaar kwamen daarvan 25 deelen van tien notarissen gereed. De letters B tot G van de fiches op de attestatieboeken werden gealphabetiseerd. Maastricht. De klappers op de oude kerkelijke registers vor derden het overschrijven van het eerste deel van den klapper op de doopregisters der St. Jacob-parochie is bijna voltooid. Meppel. Een lijst der aanwezige stukken (1626 1822) wordt in het verslag gegeven. De overige tot het oud-archief behoorende stukken werden in 1904 in het Rijksarchief te Assen gedeponeerd. Voor den voldoenden toestand van het nieuw archief wordt zorg gedragen, en de ordening volgens het registratuurstelsel wordt bijgehouden. Middelburg. De nieuwe archivaris begon met zich op de hoogte te stellen van aard en omvang, benevens den stand der inven tarisatie van het archief. Roermond. Wegens gebrek aan personeel kon niet worden gewerkt aan de verdere ordening en catalogiseering van het oud-archief. Rotterdam. De inventaris der notarieele archieven kwam gereed. Indices werden gemaakt op 111 Het register van clausulen enz. 1625 tot 1705, ter Secretarie ingeschreven ingevolge het plakkaat van 30 Juli 1624; de rekening van den 200en penning, 1665; de protocollen van notaris Andries Heshuyzen 1682 tot 1685 en notaris Anthony Tijken 1788 tot 1797; de uitgaande missiven van Burgemeesteren en regeerders 1646 tot 1665. Bovendien werden voor de Centrale Secretarie indices gemaakt op drie deelen gedrukte ontwerp-besluiten, adressen, rapporten, enz. 1841 tot 1878. Schiedam. De inventaris van de oude rechterlijke en notarieele archieven verscheen eind December in druk. Sn eek. In den loop van het jaar werd voltooid een alphabetische klapper op de ingevolge de Hinderwet verleende vergunningen, loopende over de jaren 1898 tot 1917, zoomede een alphabetische klapper op de verleende bouw-vergunningen over de jaren 1898 tot 1917. De hand werd gelegd op een alphabetischen klapper op alle akten der gemeente Sneek over de jaren 1658 tot 1909. Van laatst gemeld jaar af geschiedt de rangschikking van den klapper op kaarten. Utrecht. De catalogus der archieven van de Gods- en Gast huizen en van het Dolhuis is verschenen; de serie der catalogi.is daarmede voltooid. De nummering der Gasthuisarchieven werd vol tooid, terwijl de indices van persoonsnamen, plaatsnamen en zaken ook voltooid werden. Het geheele werk der indices is toen herzien en geuniformiseerd en daarna gedrukt. Daarmede is het groote werk van de ordening en beschrijving van het gemeente-archief, den archivaris in December 1873 bij zijne aanstelling door den Raad op gedragen, geheel en al voltooid. Met het vervaardigen van een index op de zoogenaamde zinke- boeken de registers van de voorname personen, die des avonds bij toortslicht begraven werden is begonnen. Het archief der fundatie van Mr. Evert van de Poll is geordend en beschreven, en de inventaris is gedrukt. Vlaardingen. Het maken der klappers op de huwelijks afkondigingen kwam gereed. Er werd voortgegaan met het samenstellen van klappers op de begravenen uit de rekeningboeken van de Kerk- meesteren. Er werd een copie vervaardigd van een in particulier bezit bestaanden klapper op de partijen, voorkomende in de acten der oude notarieele archieven. Zutphen. Zoodra de archivaris over meer vrijen tijd kan be schikken, hoopt hij te beginnen met het oud-archief wetenschappelijk te ordenen en te beschrijven volgens de Handleiding.

Nederlandsch Archievenblad | 1920 | | pagina 12