108 bleken nog tal van andere stukken onder te zijn, o.a. over de Neder- waard, over Dordtsche personen enz. Eindhoven. Gedurende het jaar 1918 kon wegens de drukke werkzaamheden ter secretarie niet aan het archief worden gewerkt. Goes. De bevolkingsregisters van 1811 tot 1866 zijn geheel in orde gebrachtmeerdere deelen werden opnieuw gebonden. Het archief der voormalige gilden is geheel geordend. Het archief der voormalige Gezondheidscommissie werd beschreven en geordend. Bij een onderzoek in het Gasthuisarchief, hetwelk is geborgen in het Gasthuis, bleek, dat dit archief diende te worden geordend en beschreven. De voorzitter der instelling bood hiervoor belangeloos hulp aan, die gaarne werd aangenomen. Gorinchem. Wegens buitengewone drukte ter secretarie als gevolg der heerschende tijdsomstandigheden kon niet worden gewerkt aan de verdere ordening en catalogiseering van het oud-archief. Gouda. Met de schifting en ordening der naar het archief over gebrachte stukken van 1813 tot 1850 werd een aanvang gemaakt. 's Gravenhage. De trouwboeken der Katholieken werden geklapperd en de fiches werden tusschen de andere ingevoegd. Met een algemeene revisie van het geheel werd een aanvang gemaakt. De bewerking van de fiches op de Israëlitische besnijdenis-registers is nagenoeg voltooid. De beschrijving van het administratief archief van Weesmeesters is gereed gekomen. De duizenden voorloopig geordende fiches van de beschreven boedels worden thans in een definitieve en overzichte lijke ordening geschikt. De inventarisatie van het archief van het regeeringscollege de Sociëteit is voltooid, zoover dat mogelijk was. Er blijken nl. nog zeer vele stukken te ontbreken, welke zich vermoedelijk bevinden in de groote verzameling „Varia". Eerst wanneer deze, nu slechts sommier beschreven collectie behoorlijk zal zijn bewerkt, zal de inventaris van de Sociëteit kunnen worden voltooid. Het ligt dan ook in de bedoeling om dit omvangrijke werk spoedig ter hand te nemen. Voor de Vereeniging „die Haghe" werden wederom drie per sonen gesalarieerd, die het klapperen der notarieele protocollen voort zetten. De fiches worden nu definitief geordend en daarna in lexi cografische volgorde op kwarto vellen geplakt, welke dan tot stevige boekdeelen worden gebonden. Groningen. De archivaris ontvouwt uitvoerig zijn toekomst plannen. Met een voorloopige ordening der archiefbergplaats ten stadhuize is begonnen. Haarlem. De inventariseering der notarieele archieven werd 109 geregeld voortgezet. Het bleek opnieuw, dat van verscheidene notarissen alle protocollen zijn verdwenen. Enkele protocollen, berustende in het archief van een Haarlemschen notaris, bleken uit diens vorige standplaats te zijn medegenomen. De ordening van het familiearchief Fabius werd voortgezet. Een groot aantal fiches der doop-, trouw- en begrafenisregisters werd gealphabetiseerd. 's Hertogenbosch. Van het bewerken der verzamelingen kwam in het afgeloopen jaar zoo goed als niets. Een groot gedeelte van de werkkamer van den archivaris moest alweer worden afgestaan voor den ambtenaar, belast met de uitbetaling der militaire vergoe dingen, terwijl ziekte van den archivaris en de noodzakelijke schoon maak van het archief den inventariseeringsarbeid verder nagenoeg geheel onmogelijk maakten. Hilversum. Met het ordenen der stukken volgens het decimale registratuurstelsel van het Nederlandsch Registratuur-bureau wordt doorgegaan. De terugwerking d. w. z. de verwerking van de archief stukken, vóór de invoering van genoemd systeem geordend, wordt eveneens voortgezet. Het ruimtegebrek is meer en meer hinderlijk geworden en brengt ernstige stagnatie in genoemde omwerking. Het catalogiseeren van de archiefstukken, dateerende vóór 1851, wordt door de heeren P. J. van Ravesteijn, J. Boerhout en J. Heek voortgezet. Hoorn. De inventaris van het archief, gedrukt onder toezicht van den Rijks-archivaris in de provincie, is dit jaar gereed gekomen. Kampen. 256 besloten testamenten over de jaren 1655 tot 1809 zijn beschreven en behoorlijk verpakt, terwijl er naamregisters op zijn vervaardigd. Ook van de schepenzegels aan deze testamenten is een alphabetische lijst verzameld, waarop behalve de naam van den schepen, jaartal en nummer voorkomen. Met het beschrijven van de portefeuilles losse stukken is een aan vang gemaakt. De charters behoorende tot het archief der Armen- kamer en van deel V (supplement) zijn geordend. Van de registers op de tien uitgegeven deelen „Charters en Be scheiden" zijn bijna vier deelen voltooid. De fiches zijn echter nog niet alphabetisch geordend. De namen der gedoopten en gehuwden der Fransche kerk, evenals die der gehuwden van de Luthersche kerk, zijn op fiches ge bracht. De doopen van de Luthersche kerk zijn thans in bewerking. Leeuwarden. De verschillende vroeger bijgehouden registers op het nieuw-archief werden voortgezet. De ingekomen stukken over

Nederlandsch Archievenblad | 1920 | | pagina 11