46 onderworpen aan al de bepalingen, die in dit reglement voor het gebruik van de archieven en verzamelingen zijn vastgesteld. Artikel 16. In de lokalen, voor de bewaring van archiefstukken bestemd, mogen geene licht ontbrandbare stoffen en vochten gebruikt of bewaard worden. Aldaar en in de andere voor den archiefdienst bestemde lokalen mag geen open vuur aanwezig zijn en mag niet' worden gerookt. In de lokalen, voor den archiefdienst bestemd, moeten steeds reddings- en brandbluschmiddelen aanwezig zijn. Artikel 17 De verplichtingen van den archivaris en de onder hem ressorteerende ambtenaren worden bij afzonderlijke instructie ingesteld. Model van eene instructie voor den gemeentearchivaris. Artikel 1 De archivaris is belast met het beheer der in de gemeentelijke archief bewaarplaats overgebrachte archieven en verzamelingen. Hij voert dat beheer overeenkomstig de daaromtrent vastgestelde reglementen en is ver antwoordelijk aan het college van Burgemeester en Wethouders. Artikel 2. Het is hem niet geoorloofd eene betrekking ter gemeentesecretarie te vervullen. Andere betrekkingen mag hij alleen vervullen na verkregen machtiging van Burgemeester en Wethouders, die haar niet dan tot weder- opzeggens verleenen. Artikel 3. Hij heeft zijne vaste woonplaats in de gemeente. Voor elke afwe zigheid, langer dan tweemaal vier en twintig uren en korter dan eene week, behoeft hij verlof van den Burgemeester of den Voorzitter der Archiefcommissie 2); voor eene langere afwezigheid heeft hij verlof van Burgemeester en Wethouders noodig. Ingeval geen gemeentearchivaris wordt aangesteld, vervalt dit artikel. 2) Zoo er zulk eene commissie is. 47 Artikel 4. Hem is opgedragen het bewaren, in goeden staat houden, inventa riseeren en beschrijven van alle archieven en verzamelingen, die in de archiefbewaarplaats zijn of zullen zijn overgebracht. Hij spoort zooveel doenlijk de stukken op, welke voorheen deel der onder zijn beheer gestelde archieven hebben uitgemaakt, en doet dienaan gaande de noodige voorstellen aan Burgemeester en Wethouders. Artikel 5. Hij verstrekt, voor zooverre de hiertoe betrekkelijke voorschriften en de voorwaarden van overbrenging in de archiefbewaarplaats zich daartegen niet verzetten, aan den Gemeenteraad, aan Burgemeester en Wethouders, gezamenlijk en afzonderlijk, aan den gemeentesecretaris, aan de hoofden van de gemeentelijke takken van dienst en aan de gemeentelijke commissies de gevraagde inlichtingen en reikt hun desverlangd kosteloos uittreksels uit de in de archiefbewaarplaats berustende archieven en verzamelingen uit, welke door hem gecollationneerd en geauthentiseerd worden. Artikel 6. Hij is verplicht, voor zooverre de hiertoe betrekkelijke voorschriften en de voorwaarden van overbrenging in de archiefbewaarplaats zich daar tegen niet verzetten, aan allen, die zulks verlangen, door hem gecollation- neerde en geauthentiseerde uittreksels uit de in de archiefbewaarplaats berustende archieven en verzamelingen af te geven tegen betaling van een door den Gemeenteraad vast te stellen tarief. Hij is met inachtneming van hetzelfde voorbehoud bevoegd niet ge authentiseerde afschriften af te geven, waarvoor volgens hetzelfde tarief betaald wordt. Artikel 7. Hij is bevoegd, voor zooverre de hiertoe betrekkelijke voorschriften en de voorwaarden van overbrenging in de archiefbewaarplaats zich daar tegen niet verzetten, nasporingen in de archieven en verzamelingen te doen ten behoeve van particulieren, die, voor zooverre het betreft nasporingen, welke niet geacht kunnen worden van algemeen belang te zijn, daarvoor betalen volgens een door den Gemeenteraad vast te stellen tarief. Van de beslissing van den archivaris, dat de nasporingen niet van algemeen belang zijn, is beroep op Burgemeester en Wethouders. i

Nederlandsch Archievenblad | 1919 | | pagina 28