32 Artikel 10. De hoofdcommiezen, commiezen en adjunct-commiezen aan eene Rijksarchiefbewaarplaats, de archivarissen, de adjunct-archivarissen, hoofd commiezen, commiezen-chartermeesters, commiezen en adjunct-commiezen aan de archiefbewaarplaats van eene gemeente, een waterschap, een veen- schap, een veenpolder, of een onderdeel daarvan, die bij de afkondiging van dit besluit in functie zijn, behooren voor zooverre zij niet krachtens het voorgaande artikel tot de eerste klasse der wetenschippelijke archief ambtenaren behooren, tot de tweede klasse der wetenschappelijke archief ambtenaren. Onze Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is belast met de uitvoering van dit besluit, hetwelk in het Staatsblad zal worden geplaatst en waarvan afschrift zal worden gezonden aan den Raad van State en de Algemeene Rekenkamer. Het Loo, den 2den September 1919. WILHELMINA. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, J. Th. de Visser. Uitgegeven den achttienden September 1919. De Minister van Justitie, Heemskerk. Koninklijk besluit van 2 September 1919 {Staatsblad no. 552), tot vaststelling van den algemeenen maatregel van bestuur, bedoeld in artikel 10 der Archiefwet 1918 {Staatsblad no. 378). Wij WILHELMINA, bij de gratie Gods Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz. Op de voordracht van Onzen Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen van 30 Mei 1919, no. 21642, afdeeling Kunsten en Wetenschappen Overwegende, dat volgens artikel 10 der Archiefwet 1918 Staatsblad no. 378) bij algemeenen maatregel van bestuur moet worden bepaald, welke andere archieven, die naar de Rijksbewaarplaatsen zijn of zullen worden overgebracht, behalve de in de artikelen 8 en 9 dier wet genoemde, in elk der Rijksarchiefbewaarplaatsen bewaard zullen worden 33 Den Raad van State gehoord (advies van 22 Juli 1919, no. 37); Gelet op het nader rapport van Onzen voornoemden Minister van 28 Augustus 1919, no. 3050, afdeeling Kunsten en Wetenschappen; Hebben goedgevonden en verstaan: te bepalen als volgt: Artikel 1. De Algemeene Rijksarchiefbewaarplaats is, behoudens de overeen komsten en beschikkingen, bedoeld in artikel 2 der Archiefwet 1918 Staatsblad no. 378), bestemd tot bewaring van: 1 de archieven van de voormalige algemeene besturen 2°. de archieven van de besturen, wier rechten of functiën op de onder 1 vermelde besturen zijn overgegaan 3°. de archieven van de tegenwoordige algemeene besturen, voor zoover zij niet onder die besturen berusten 4°. de archieven van de besturen, wier rechten of functiën op de onder 3°. vermelde besturen zijn overgegaan, voor zoover zij niet onder laatstgenoemde besturen berusten 5 de archieven van de colleges of personen, wier werkkring zich over het Rijk in zijn geheel of over het grootste gedeelte ervan heeft uitgestrekt of uitstrekt, voor zoover zij niet onder die colleges of personen berusten 6°. de archieven van de colleges of personen, wier rechten of functiën op de onder 5°. vermelde colleges of personen zijn overgegaan, voor zoover zij niet onder laatstgenoemde colleges en personen berusten 7°. de archieven van de voormalige of tegenwoordige besturen van de koloniën, voor zoover zij zich niet in de koloniën bevinden; 8°. de archieven van de besturen van voormalige Rijksdeelen of koloniën, die niet met die Rijksdeelen of koloniën zijn verloren gegaan 9°. de aan het Rijk in eigendom of bewaring gegeven archieven van besturen van particuliere instellingen of van personen, die meer op het Rijk in het algemeen of de koloniën dan opvééne provincie in het bijzonder betrekking hebben 10 de aan het Rijk in eigendom of bewaring gegeven familie- of huisarchieven, die meer op het Rijk in het algemeen of de koloniën dan op ééne provincie in het bijzonder betrekking hebben; 11 de voor de bewaring bij de Rijksarchieven bestemde handschrif ten, die meer op het Rijk in het algemeen of de koloniën dan op ééne provincie in het bijzonder betrekking hebben alles behoudens de archieven, welke in artikel 2 onder 1" en 5°aan v de Rijksarchiefbewaarplaatsen in de provinciën worden toegewezen.

Nederlandsch Archievenblad | 1919 | | pagina 21