INHOUD. BIz. Naamlijst der leden van de Vereeniging van Archivarissen in Nederland 1 De zeven-en-twintigste jaarvergadering4. Toespraak van den Voorzitter, Dr. Mr. S. Muller Fz6. De Archiefwet 1918 (St.bl. no. 378), door Mr. S. Gratama 23. Naar aanleiding der rede van den Voorziiter, door Prof. Mr. R. Fruin 42. Historici en archivarissen, door Prof. Mr. R. Fruin129. Archivaris en historiograaf, door Dr. Mr. S. Muller Fz180. De rede van den Voorzitter op de Jaarvergadering, door Mr. Dr. Antwoord aan Mr. Overvoorde, door Dr. Mr. S. Muller Fz. 183. De nieuwe salarisregeling voor de Rijksarchiefambtenaren. 11, door Mr. C. C. D. Ebell47. Nederlandsch Economisch-historisch Archief50. Concept-gemeentelijke archiefverordening173. Concept-instructie voor den gemeente-archivaris177. De rechterlijke archieven in Groningen, door Prof. Mr. A. S. de Blécourt52. De rechterlijke archieven in Groningen, door Mr. J. G. C. Joosting 134. Een kijkje in Indische archieven, door Ch. F. A. Beretta 56. Het beheer der geldmiddelen van Zeeland van de troebelen tot de oprichting der Rekenkamer, door Dr. K. Heerinoa 188. De Herkomst? door C. de Waard212. In memoriam Mr. J. Nanninga Uitterdijk, door F. A. Hoefer 184. Dr. Mr. S. Muller Fz., door Prof. Mr. R. Fruin75. Dr. Mr. S. Muller Fz., door F. A. Hoefer78. Dr. Mr. S. Muller Fz. en de Vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oudvaderlandsche recht, door Prof. Mr. S. J. Fockema Andreue79. Drie namen. Van Wijn—Bakhuizen van den Brink—Muller, door Mr. C. C. D. Ebell81. De Bossche campagne, door Jhr. Mr. B. M. de Jonge yan Ellemeet en Mr. J. P. W. A. Smit84. Dr. Mr. S. Muller Fz. en het Archievenblad, door Dr. K. Heeringa 87. Mr. Muller's werkzaamheid op oudheidkundig gebied, door Mr. Dr. J. C Overvoorde88. Dr. Mr. S. Muller Fz. en het Historisch genootschap, door Dr. W. A. F. Bannier90. Mr. Muller als voorzitter der Vereeniging van archivarissen in Nederland, door Dr. E. Wiersum93. Dr. Mr. S. Muller Fz. en de economische geschiedenis, door Dr. H. A. Poelman95. Gedrukt bij Erven B. van der Kamp, Groningen. J. C. OVERVOORDE131.

Nederlandsch Archievenblad | 1918 | | pagina 4