INHOUD. Gedrukt bij Erven B. van der Kamp, Groningen Blz. Naamlijst der leden van de Vereeniging van Archivarissen in Nederland. 1. De vier-en-twintigste jaarvergadering4. Uittreksel uit de notulen der jaarvergadering van de Vereeniging van Archivarissen, 8 Juli 1915153. Toespraak van den Voorzitter, Dr. Mr. S. Muller Fz10. Het Economisch Archief der Nederlandsche Handels-hoogeschool, door Dr. T. P. Sevensma20. Het dossierstelsel, door Dr. Mr. S. Muller Fz43. Het registratuurstelsel, door J. A. J. Vermaat Jr90. Over de opneming van private archieven in openbare depots, door R. D. Baart de la Faille97. Eenige opmerkingen over het gebruik van den term „protocol" in archief-inventarissen, door Dr. L. Lasonder102. De Vereeniging „Het Nederlandsch Economisch-Historisch Archief" en het archiefwezen, door Dr. L. Lasonder155. Ons eerelid, door Dr. Mr. S. Muller Fz89. In Memoriam P. K. Dommisse, door Mr. R. Fruin41. Dn New-Yorksche driekleur, door C. de Waard105. Chronologische aanteekeningen van Petrus Levendale, door Dr. K. Heerinoa161. Kleinere bijdragen De echtheid van het Qroningsche charter van 1040 22. De bewijskracht der oudste doopboeken24. Overheidszorg voor notarieele protocollen27. Nog eens de oude kerkarchieven29. De onechtheid der oorkonde van graaf Balderik voor St. Maarten te Zyfflich49. Het gevaar van de kerken als archiefbewaarplaatsen 53. Houtwurm en boekenwurm58. Het archief van de door de classis Walcheren benoemde Deputati ad res Indicas116.

Nederlandsch Archievenblad | 1915 | | pagina 4