Henri Obreen30, Biz. Bibliographic der werken van Nederlandsche archivarissen over 01913, door Prof. Dr. H. Brugmans1°5- Boekbespreking: Alphonse Verkooren. Chartes et cartulaires des duches de Brabant et de Limbourg et des Pays d'Outre Meuse, I IV, door Mr. R. Fruin18- Mrs. W. C. Schuylenburg en J. G. C. Joosting. De archieven van Kerkvoogden der Nederduitsche Hervormde Ge meente en van Regenten van het Oereformeerde Burger weeshuis, door A. J. A. Flament22* J. Hoogendijk Kzn. Het oud-rechterlijk archief van de ge meente Vlaardingen. Het archief van de commissie van beheer over eenige wegen onder de gemeenten De Lier, Maasland, Hof van Delft, Vlaardinger-ambacht en Vlaardingen. Het oud-archief van de gemeente Vlaardingen, door Dr. L. Lasonder25. Leo Verriest, Annuaire des archives de Belgique, door Dr. Dr. K. Heeringa. De rekeningen en andere stukken, in 1607 uit de Hollandsche rekenkamer naar de Zeeuwsche overgebracht. Het Henegouwsch-Beiersche tijdperk 13191432, door Mr. R. Fruin62. R C. Bakhuizen van den Brink. Studiën en schetsen over vaderlandsche geschiedenis en letteren. Vijfde deel, door Dr. K. Heeringa65. De geschriften van Mr. Dr. S. Muller Fz,, door Dr. H. E. van Gelder114. Mr. Dr. J. C. Overvoorde. Archieven van de gasthuizen van Leiden, door Mr. J. G. C. Joosting 134. Cuvelier's index, door Mr. S. Muller Fz. 137. Leo Verriest, Les archives départementales du Nord a Lille, door Dr. Henri Obreen160. Mr. S. Muller Fz. De aan de stad Utrecht behoorende ar chieven. Kloosters en begijnhuizen, door A. J. A. Flament Jules Mees. Inventaire des archives du Comité de commerce maritime, door Mr. A. Meerkamp van Embden 164. N. B. Tenhaeff. Diplomatische studiën over Utrechtsche oor konden der Xe tot Xlleeeuw, door Mr. J. G. C. Joosting 166. Literatuurkroniek, door Mr. L. G. N. Bouricius, Mr. A. Meerkamp van Embden en Dr. K. Heeringa 31, 71, 139 en 169. o m 33, 78, 141 en 174. Berichten

Nederlandsch Archievenblad | 1913 | | pagina 5