60 PLAATS: Geïnventariseerd Inventaris gedrukt Inventaris geschreven Opmerkingen Deventer Enschede Goor Hengelo Kampen ja, in 1870. voorloopige inventaris door den tegenwoor- digen archivaris van: rechterlijke archieven Stad en Colmschate. Stads-archieven, c. 1300-1591, 1795-1814. neen ja Archief van de armen- kamer. van het geheele archief nog niet voorden druk gereed. In 1862 is het ar chief, op een geringe uitzondering na, ge heel verbrand. Bovendien vermeld de uitgegeven 9 dee- len Charters en be scheiden, bewerkt door P. C. Molhuij- sen en J. Nanninga Uitterdljk, en de ca- meraars- en rent meesters-rekeningen 1515-1540 (doorj. N. U.)en klap pers op de resolu- tiën van schepenen en raad en gezwo ren gemeente 1587- 1795 en de apostil- len 1624-1795. Ommen (stad en ambt) Steenwijk. ja, in 1891. ja, maar niet systema tisch; nieuwe regeling begonnen onder lei ding van den rijks archivaris in Overljsel. ja doch geen exempla ren te missen. Vollenhove (stad en ambt) ja, in 1886. neen van het geheele archief. Zwolle i Appingedani Delfzijl inventarisatie aange vangen in 1876. ja, sedert jaren, ja, in 1901. overzicht van de doop-, trouw- en doodboeken 1901. neen neen archieven v. d. raad, v. d. ca- meraars, v. h. geestelijk kan toor, v. d. marke en stratebroeder- schappen en oor- konden-verzame lingen. van het geheel. 61 Geïnventariseerd Inventaris gedrukt? Inventaris geschreven Opmerkingen oud-archief niet. ja, tot 1851. neen. grootendeels. neen. ja. de inventaris van vroe ger heeft na de schif ting der archieven, tengevolge der tus- schen rijk en gemeente gevoerde proceduren, niet veel waarde meer. Het voornemen bestaat het restant opnieuw te doen inventarisee ren. ja geheel in 1872, door Mr. Franquinet, pro vinciaal archivaris van Limburg. ja neen charters en diplom. van de 13de eeuw tot de Fransche overheer- sching. van het geheele overige deel. Het nieuw-archief heet geïnventari seerd door jaarlijk- sche klappers op in gekomen stukken. Bij de verbouwing is de geheele orde verbroken. Pogin gen tot inventarisa tie zijn herhaaldelijk doch vruchteloos aangewend. Een ar chivaris is er nooit geweest.

Nederlandsch Archievenblad | 1910 | | pagina 36