46 PLAATS. Schagen Velsen Wormerveer Zaandam Archief in een af zonderlijk gebouw? neen neen neen neen Aardenburg Axel Hulst Middelburg. Oostburg. Tholen Veere. Vlissingen neen neen neen neen neen neen Zieriksee neen Zoo niet, waar dan? Bewaarplaats brandvrij neen in een kamer van het raadhuis. in een daarvoor in het vorig jaar gebouwd brand vrij archieflocaal in het gemeentehuis (systeem Morrier). gemeentehuis, boven vertrek. neen gemeentehuis. in een afzonderlijke kamer onder den stadhuistoren in het stadhuis. gemeentehuis (bovenver dieping), in het stadhuis, oud-archief in 3 localen 3de verdieping stadhuis nieuw-archief (niet onder den archivaris) in het sous-terrein van het stadhuis, in het stadhuis. neen neen in een hoek van het gebouw waar niet wordt gestookt, neen neen neen charters in een door houten deuren afgesloten kast in de dikte van den muur, dus gedeeltelijk brandvrij. 47 i-.- Gedeeltelijk elders? Rechterlijk archief in bruikleen terug? Notarieel archief in bruikleen terug? W enschen. neen neen neen (dat van de gas fabriek aan het kantoor der fabriek), oud-archief vóór 1850 afgestaan aan de pro vincie; het grootste ge deelte berust thans nog vermoedelijk bij de banne van Westzaanen (Banhuis). neen neen neen neen neen ,,'t Is dringend noodig, dat „de aandacht eens wordt ge- „wijd aan inventariseering en „berging van gemeentelijke ar chieven. In de beide plaatsen, „waar ik achtereenvolgens se cretaris was, vond ik den „toestand treurig, en zoo zal „het nog wel op menige plaats „zijn ten platten lande". van tijd tot tijd wordt een gedeelte overge bracht naar 't provin ciaal archief, neen neen ja neen zal geschieden. neen neen neen neen neen neen enkele stukken in de oudheidskamer. neen neen neen neen neen neen neen

Nederlandsch Archievenblad | 1910 | | pagina 29