40 PLAATS. Archief in een af zonderlijk gebouw? Zoo niet, waar dan? Bewaarplaats brandvrij Brielle neen Delft Dordrecht Gorinchem Gouda 's Gravenhage Hillegersberg. Katwijk. ja, (Grootekerkplein 1), (oud- en nieuw- archief tot 1851). neen ja, (in hetzelfde huis als de stedelijke librye). ja, Zwarteweg no. 6 (tijdelijk, totdat (op zijn vroegst in 1915) een brandvrij ge bouw zal zijn ge plaatst), neen in het stadhuis. raadhuis. neen in het stadhuis, den toren en (het nieuw archief gedeeltelijk) in een daar naast gelegen kamer, en in een locaal op het raadhuis (nieuw archief na 1851). in het raadhuis de toren vrijwel, de kamer niet. niet geheel en aldoch bovendien brandkluis voor kostbare registers, gedeeltelijk in een brandkluis. waarschijnlijk niet, er is nog al veel hout onder het dak. niet geheel brandvrij ge bouw, maar (volgens 's rijks opvatting) vol doende voorzorgen tegen brandgevaar genomen. neen, (de oude registers van den burgerlijken stand van vóór 1812 zijn in een brandkast geborgen. 41 Gedeeltelijk elders? Rechterlijk archief in bruikleen terug? Notarieel archief in bruikleen terug? Wenschen. ja, in den Haag. neen neen neen neen ja neen ja neen nog niet neen tot nu toe niet. rechterlijk en notarieel archief op het algemeen rijksarchief. neen neen doch dit kan dagelijks worden verwacht. neen neen neen „Niet enkel geleerdheid maar „ook een weinig enthusiasme „is noodig voor de toekomst „der archieven." Daarom is geschreven: „De avonturen van „den stadhuisklerk," dat een kijkje geeft, hoe 't in eene kleine gemeente toegaat of toegaan kan. Geen reden tot klagen, de welwillendheid is groot. Maar de financiën der gemeente ver oorloven geen hoogere uit gaven. Aantal schriftelijk beant woorde vragen is geen maat staf ter beoordeeling van het salaris. Zou het geschikt vinden, wanneer tijdroovende verzoe ken om inlichtingen werden afgeslagen, totdat het archief geïnventariseerd was. klein gedeelte op het Algemeen rijksarchief; een gedeelte moet be rusten onder de familie van Wassenaer van Catwijck.

Nederlandsch Archievenblad | 1910 | | pagina 26