36 IV. Berging van PLAATS. Archief in een af zonderlijk gebouw Zoo niet, waar dan? Bewaarplaats brandvrij Bergen op Zoom Breda Eindhoven Helmond neen neen Heusden 's Hertogenbosch Oosterhout Oss Tilburg Arnhem neen neen Barneveld Buren Culemborg neen neen in afzonderlijk locaal. op het gemeentehuis, op het gemeentehuis (bovenste verdieping). op het gemeentehuis, in het stadhuis, op de vliering v.h. gem.huis nieuwer deel op de secre tarie en in het vertrek daarbij. in de kelderverdieping van het gemeentehuis, in het rijksarchiefgebouw te Arnhem. niet brandvrij, niet absoluut brandvrij. in de kamer van het gemeentehuis. in het gemeentehuis. brandkluis. neen neen neen onderdeel in een daar voor ingericht vertrek in het benedendeel van het gemeentehuis, ja (geen kluis). ja neen neen 37 het archief: ja Gedeeltelijk elders? Rechterlijk archief in bruikleen terug? Notarieel archief in bruikleen terug? Wenschen. neen neen Het is noodig, dat de vest- brieven terugkomen van het rijksarchief in 's Hertogen bosch; zonder toelichting van den archivaris vindt men niet wat men zoekt. neen neen neen neen neen Plaatsing der zeer wetens waardige stukken uit de 15e eeuw en later en der gesloten registers van den burgerlijken stand op een brandvrije plaats wordt noodzakelijk geacht. Dit is als minimum-eisch voor alle archieven te stellen. Nood zakelijk is wettelijke regeling der bewaring onder toezicht van het centraal gezag. neen neen neen prov. archief-gebouw, neen ff ff ff neen neen neen de oude burgerlijke stands-registers op het raadhuis. neen neen neen bestaan niet neen Voor 1880 was de heer Sannes gemeentearchivaris en tevens bibliothecaris der open bare bibliotheek. Het oud-ar chief der gemeente was toen op het stadhuis. In dat jaar kreeg de gemeente gratis hos pitaliteit in het nieuwe rijks- depót. 1ter prov. griffie van Gelderland. 2. gedeeltelijk naar het rijksarchief (hoofd zakelijk rechterl. arch.) neen neen neen neen Inventaiisatie zeer gewenscht. Mogelijk dat merkwaardige stukken aanwezig zijn, die bij dezen toestand waardeloos kun nen worden of verloren gaan.

Nederlandsch Archievenblad | 1910 | | pagina 24