BIJLAGEN 27 I. Gemeenten waarvan geen antwoord is ontvangen. Roosendaal. Apeldoorn, Borculo, Lochem, Nijkerk, Voorst, Zalt- Bommel, Zutphen. Weesp. Goes, Sluis. IJselstein. Sneek. Groningen. Weert. Il«- Gemeenten waar archivarissen zijn. Doctor in de rechtswetenschap: Arnhem2). Delft, Leiden3). Amsterdam. Utrecht 2). Deventer, Kampen. Doctor in de staatswetenschap's Gravenhage. Doctor in de nederlandsche letterenRotterdam, Schiedam. Doctor in de klassieke letteren Breda. Gouda. Amersfoort, Rhenen. Zonder wetenschappelijken titel: Bergen op Zoom, 's Hertogenbosch4). Hattem, Nijmegen. Brielle, Dordrecht, Oudewater, Vlaardingen, Woer den. Alkmaar, Edam6), Haarlem 3). Middelburg, Vlissingen. Bolsward, Leeuwarden. Maastricht, Sittard. IIb. Gemeenten waar geen archivarissen zijn. Eindhoven, Helmond, Heusden, Oosterhout, Oss, Princenhage, Tilburg. Barneveld, Buren, Culemborg, Doesburg, Doetinchem (stad), Ede, Elburg, Groenlo, Harderwijk, Rheden, Tiel, Wageningen, Winterswijk. Bode graven, Gorinchem, Hillegersberg, Katwijk, Loosduinen, Maassluis, Naald wijk, Noordwijk, Ridderkerk, Schoonhoven, Sliedrecht, Vianen, Voorburg. Beverwijk, Bussum, Enkhuizen, Helder, Hilversum, Hoorn, Medemblik, Monnikendam, Naarden 6), Purmerend, Schagen, Velsen, Wormerveer, Zaandam. Aardenburg, Axel, Hulst, Oostburg, Tholen 7), Veere, Zie- riksee. Amerongen, Montfoort, Wijk bij Duurstede, Zeist. Dokkum, Franeker, Harlingen, Stavoren, Workum, Ijlst. Almelo (stad), Enschede, Goor, Hengelo (O.), Ommen (stad en ambt), Steenwijk, Vollenhove (stad en ambt), Zwolle 8). Appingedam, Delfzijl, Veendam, Winschoten. Assen, Coevorden, Emmen, Meppel, Odoorn. Heerlen, Kerkrade, Roer mond, Venlo. Men houde bij deze staten in het oog, dat zij alleen betreffen de geraad pleegde gemeenten; daarnaast kunnen andere gemeenten zijn met gelijke toestanden. 2) Tevens rijksarchivaris in de provincie. 3) De tegenwoordige functionaris is tevens doctor in de staatswetenschap. 4) Waarnemend. 5) Tevens raadslid. 6) A. N. J. Fabius, artillerie-officier, was archivaris, toen hij te Naarden woonde; is bij zijn vertrek niet ontslagen; en hoopt later weer in functie te treden. z) De wethouder Hollestelle geeft zich belangeloos aan de zaken van het archief. 8) De gemeente-secretaris bericht dat, „ingevolge art. 1, sub c, der overeen komst tusschen het rijk en de gemeente, betreffende de bewaring van het oud-archief „der gemeente, van 22 Juni 1S98 de rijksarchivaris dezelfde zorg aan het gemeente archief zal besteden als aan het rijksarchief".

Nederlandsch Archievenblad | 1910 | | pagina 19