28 tot beoefening van Overijsselsch regt en geschiedenis. II. Zwolle, Erven J. J- Tijl. 8°. De Groote Keurvorst als jongeling in Gelderland, Gelre, Bijdragen en Mededeelingen, XI, 49 vlg. Geldersche toestanden op het einde der zestiende eeuw. T. a. p., 447 vlg. Een merkwaardig transport. Verslagen en Mededeelingen der Ver- eeniging tot uitgave der bronnen van het oude vaderlandsche recht, V, 427 vlg. De archieven der besturen in Drente van het Ned. Herv. kerkge nootschap, berustende in het depot van 's Rijks archieven in Drente. Leiden, Boekhandel en drukkerij v. h. E. J. Brill. 8°. Het archief der heerlijkheid Ruinen. Leiden, Boekhandel en drukkerij v. h. E. J. Brill. 8°. E. J. L. KrSmer. De Limes. Eene Taunus-herinnering. Onze Eeuw, 1908, III, 38 vlg. B. Lonsain. De beul in Stad en Lande (met 2 platen). Groningsche Volksalmanak voor 1909, 56 vlg. P. A. Meilink. Napoleon naar Groningen? (met 1 plaat). Groningsche Volksalmanak voor 1909, 178 vlg. P. A. N. S. van Meurs. Een beloning, door de Regering van het land van Vianen toegekend aan de hoogleraar Antonius Matthaeus te Leiden, omdat hij oorkonden, die tot voordeel van de aanspraken van Holland op Vianen waren, in zijn werk had weggelaten. Verslagen en Mededeelingen der Vereeniging tot uitgave der bronnen van het oude vaderlandsche recht, V, 421 vlg. Dagvaarding van Reinoud, heer te Vianen en Brederode, voor de Grote Raad door de Burgemeesters van Schoonhoven, om hun schepen en schuiten met goederen zonder betaling van tol voorbij Ameide te laten varen. T. a. p., V, 424 vlg. Inventaris der goederen, nagelaten door Gillis Pandelaert, rentmeester van de Beierlanden. Oud-Holland XXVI, 138 vlg. Kunst in de archieven van Vianen. T. a. p., 177 vlg., 225 vlg. Begrafenis van den laatsten wettigen van Brederode met zijn wapens. Navorscher, LVII, 456 vlg. Th. Morren. Een cholerisch geneesheer in de XVIIe eeuw. Jaarboekje voor Ge schiedenis en Oudheidkunde van Leiden en Rijnland, 1908, 85 vlg. 29 Notarieele verklaring omtrent de afstamming der gebr. J. B. en A. Bartolotti van den Heuvel. Navorscher, LVII, 77 vlg. S. Muller Fz. De Burg te Leiden in Engeland. Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond. Tweede Serie, I, 166 vlg. Fin de siècle. Onze Eeuw, 1908, I, 1 vlg., 193 vlg. Canterbury. Eigen Haard, 1908, 680 vlg. Aanwinsten van het stedelijk museum de Lakenhal te Leiden. Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond. Tweede Serie, I, 9 vlg. De verbouwing van het Leidsche raadhuis in 1595 1597. T. a. p., 11 vlg. Het nieuwe kantongerecht te Schiedam. T. a. p., 92 vlg. Oostenrijksche wet tot bescherming van monumenten. T. a. p., 168 vlg. St. Pieterskerk te Leiden. T. a. p., 228 vlg. Stedelijk Museum te Leiden. T. a. p., 241 vlg. De bebouwing van de Paardesteeg. Met twee illustraties. Jaarboekje voor Geschiedenis en Oudheidkunde van Leiden en Rijnland, V, 1908, 1 vlg. De collectie De La Court. T. a. p., 154 vlg. Th. van Riemsdijk. De tresorie en kanselarij van de graven van Holland en Zeeland uit het Henegouwsche en Beijersche huis. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff. 8°. A. J. Servaas van Rooyen. Over glasblazers hier te lande. Oud-Holland, XXVI, 165 vlg. De stad Nijmegen en de eerste ketterij-plakkaten. Gelre. Bijdragen en Mededeelingen, XI, 7 vlg. „Rare requeste van Nimwegen als riixstat noch onder den keyser". T. a. p. 475 vlg. M. Schoengen. Jacobus Traiecti alias de Voecht, Narratio de inchoatione domus cle- ricorum in Zwollis. Met akten en bescheiden betreffende dit fraterhuis. Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap. Ille Serie, no. 13. Amsterdam, Joh. Müller. 8°. J. J. S. Sloet. Toestand der domeinen, landsheerlijke inkomsten en gerechtigheden in het land van Gelre in 1543. Gelre. Bijdragen en Mededeelingen, XI, 395 vlg. C. F. X. Smits. Het stadhuis te 's-Hertogenbosch. Bulletin van den Nederlandschen B. M. DE JONOE VAN ElLEMEET. J. G. C. JOOSTING. J. C. OVERVOORDE. H. D. J. VAN SCHEVICHAVEN.

Nederlandsch Archievenblad | 1909 | | pagina 19