jlekrlumVcli jtrdrieiicnl'Iail Biz. Bibliographie der werken van Nederlandsche archivarissen over 1907, door Prof. dr. H. Bruomans61. De gemeente-archieven in 1907, door Dr. H. E. van Gelder 157. Boekbespreking C. Callewaert. Chronologie médiévale en Flandre. Style de Noël au Xle siècle, door Mr. R. Fruin 69. Archivum Franciscanum historicum. Annus I, fascic. 13, door Gisbert Brom71. H. A. A. Delnoz. Handleiding voor het ordenen en inrichten van gemeente-archieven, door Dr. E. Wiersum 242. Dr. K. Heeringa. Het oud-archief der gemeente Schiedam, door Dr. H. E. van Gelder283. Mr. R. Bijlsma. Het archief van de gemeente Delfshaven, door Mr. L. G. N. Bouricius288. Mr. J. G. C. Joosting. De archieven der elkander vóór 1814 opgevolgde gewestelijke besturen van Drente, door Mr. P. G. Bos292. Literatuur-kroniek, door Mr. L. G. N. Bouricius en Dr. E. Wiersum 75 en 244. Berichten80, 165, 259 en 297. 1908/1909- ^°- Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891- Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan Dr. E. WIERSUM te Rotterdam. NAAMLIJST DER LEDEN van de Vereeniging van Archivarissen in Nederland Bestuur Mr. S. Muller Fz,, voorzitter. Mr. R. Fruin, secretaris. Jhr. mr. J. A. Feith, penningmeester. Dr. E. Wiersum, redacteur van het tijdschrift. Mr. A. C. Bondam. Eerelid Jhr. mr. V. E. L. de Stuers, lid van de Tweede kamer der Staten-Generaal, te 's-Gravenhage. Gewone leden Acquoy, Mr. J., archivaris der gemeente Deventer. Arntzenius, W. N., ambtenaar aan het gemeentearchief te 's-Gravenhage. Bartstra, D., archivaris der gemeente Bolsward. Been, J. H., archivaris der gemeente Brielle. Beth, J. C., adjunct-commies aan het Algemeen rijksarchief, te s-Gravenhage. Aangenomen is de toestand op 1 Augustus 1908.

Nederlandsch Archievenblad | 1908 | | pagina 5