Biz. De gemeentearchieven in 1904, door Mr. J. G. C. Joosting 38 en 101. De archieven der Nederlandsche Hervormde Kerk in 1905, door Mr. R. Fruin103. Drie bijeenkomsten van archivarissen in het buitenland179. Boekbespreking P. H. Meekhoff Doornbosch. Catalogus van de archieven der zijlvestenijen en dijkrechten, welke thans het water schap Hunsingo vormen, door Mr. J. O. C. Joosting 49. Mr. R. Fruin. Het archief van Prelaat en Edelen van Zeeland, door Mr. A. Telting51. Mr. S. Muller Fz. Supplement op den catalogus van den historischen atlas van Utrecht, door Mr. J. C. Overvoorde 56. Dr. J. de Hullu en S. A. Waller Zeper. Catalogus van de archieven der kleine kapittelen en kloosters in Utrecht, door Mr. J. C. Overvoorde58. Dr. C. H. van Rhijn. Een merkwaardige recensie, door Mr. R. Fruin60. J. C. Beth. De Burgerlijke Stand, door Mr. R. Fruin. Met antwoord van J. C. Beth en naschrift van Mr. R. Fruin116 en 190. C. W. Bruinvis. De stichting van het Roomsch-Catholiek Weeshuis te Alkmaar, door C. de Waard .121. G. L. Grove. Om admiraal Michiel de Ruijters optagelse i den danske adel og hans forhold til kongerne Fre- derik III og Christian V, door Mr. A. Telting 122. Alfred d'Hoop. Inventaire général des archives ecelésiastiques du Brabant, tome 1, door Mr. R. Fruin124. M. H. van Visvliet. Inventaris van het oud-archief der gemeente Tilburg, door Dr. E. Wiersum184. Mr. S. Muller Fz. De jaarstijlen, in het sticht Utrecht gebruikt vóór het synodaal besluit van 1310, door Mr. R. Fruin 187. Mr. S. Muller Fz. Catalogus van het archief der bisschoppen van Utrecht, door Mr. R. Fruin. Met naschrift van Mr. S. Muller Fz238. J. Cuvelier. Cartulaire de l'abbaye du Val-Benoit, door Mr. R. Fruin244. C. W. Bruinvis. De molens van Alkmaar, door C. J. Gonnet 246. C. W. Bruinvis. Levensschetsen en Mededeelingen over Beeldende Kunstenaars, die te Alkmaar geboren zijn, aldaar gewoond of voor die stad gewerkt hebben, door C. J. Gonnet246. Literatuur-kroniek, door Dr. E. Wiersum .60, 127, 192 en 248. Berichten71, 137, 201 en 256. 1905/1906. No. 1, Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan Mr. R. FRUIN te Middelburg. LEDENLIJST van de 7 Vereeniging van Archivarissen in Nederland. Bestuur Mr. S. Muller Fz., voorzitter. Mr. A. Telting, secretaris. Jhr. mr. J. A. Feith, penningmeester. Mr. R. Fruin, redacteur van het tijdschrift. Mr. A. C. Bondam. Eerelid Jhr. mr. V. E. L. de Stuers, lid van de Tweede kamer der Staten-Generaal, 's-Gravenhage. Gewone leden: Acquoy, Mr. J., archivaris der gemeente Deventer. Bakker, G. Murray, archivaris der gemeente Zaandam. Bartstra, D., archivaris der gemeente Bolsward. Been, J. H., archivaris der gemeente Brielle. Berns, Mr. J. L., rijksarchivaris in Friesland, te Leeuwarden. Bijlsma, Mr. R., adjunct-commies aan het gemeentearchief van Rotterdam. Bondam, Mr. A. C., rijksarchivaris in Gelderland, te Arnhem. Aangenomen is de toestand van 1 Augustus 1905. Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891.

Nederlandsch Archievenblad | 1905 | | pagina 5