42 vaardigen van inventarissen van teekeningen, prenten enz. is in voorbereiding". Opgave der rapporten en onderzoekingen, en van 't gebruik gemaakt van den atlas van Haarlem en omstreken (thans 10 maal zoo omvangrijk als in 1863). Weder werden kunstbe schouwingen gehouden. (Verslag Haarlem, bladz. 3350.) Harlingen. Het verslag over 1904 zwijgt weder over 't archief. Den Helder. ArchiefMet verwijzing naar hetgeen reeds herhaaldelijk in vorige verslagen omtrent de ongeschiktheid van de plaats is gezegd, wordt medegedeeld, dat zoover dit mogelijk is, het archief op orde en regel wordt gehouden." (Verslag den Helder, bladz. 21.) Hoogeveen. Stereotyp verslag dat van vorige jaren, met de drukfout. (Verslag Hoogeveen, bladz. 27.) Hoorn. ArchievenHet archief verkeert in goeden staat. Jaarlijksche toevoeging van de stukken, daartoe behoorende, had als naar gewoonte plaats. „Met betrekking tot den voortgang van de in 1895 door den heer rijksarchivaris in deze provincie aangevangen inventarisatie en beschrijving van de in het oud-archief aanwezige stukken, werden door ons in den loop van 1904 geen bijzonderheden vernomen". (Verslag Hoorn, bladz. 40, 41.) Leeuwarden. Archief. In verband met den toestand van het deel van 't archief, dat geborgen is op den zolder eener gemeenteschool, wordt opnieuw aangedrongen op betere bewaring, liefst door stichting van een brandvrij depot. Verschillende indices werden voortgezet of vervaardigd. Het bezoek aan 't archief neemt steeds toeverscheidene bezoekers stelden persoonlijk nasporingen in. Opgave der rapporten. Ontvangen werden de aanteekeningen van den heer W. Eekhoff voor zijne Geschiedkundige plaatsbeschrijving van Leeuwardeu. Bibliotheek. De belangstelling in de bibliotheek is weer stijgende. Opgave der aanwinsten. Van de kunstverzameling werd herhaaldelijk gebruik gemaakt. Opgave der aanwinsten. (Verslag van de archivaris van Leeuwarden, in Verslag Leeuwarden bladz. 2130.) 43 Leiden. Een begin werd gemaakt met de beschrijving der prentverzameling over Leiden, die vooral door 't legaat van Mr. Ch. M. Dozy belangrijk is vergroot. Ook de platen in boekwerken werden opgenomen. Tijdens de vergadering van den Oudheid kundigen Bond werden afbeeldingen van monumenten in 't museum tentoongesteld. Beschreven en geordend werden de archieven van de St. Pieterskerk, de O.L.V.-kerk, 't Hofje van Hoogeveen en 't te Leiden aanwezig gedeelte van 't archief van 't klooster Mariënpoel, waarvan 't in de archieven der O. B. Clerezij te Utrecht bewaard gedeelte te Leiden zal worden ontvangen ter inventariseering. Het alphabetiseeren van de patronymica voor den klapper op de registers der Weeskamer kwam gereed. Voortgezet werd het afschrijven op fiches van de namen in de oude doopregisters. Een aanvang werd gemaakt met het beschrijven van eene groote verzameling eigendoms bewijzen, meest uit de 17deen 18de eeuwen. De toestand der verzame lingen is over 't algemeen bevredigend, doch centrale verwarming is dringend noodig. Opgave der personen, door of voor wie onder zoekingen werden ingesteld, der rapporten en der aanwinsten (o. a. een handschrift betreffende het Witte Nonnenklooster en 't archief van 't Hofje van Eva van Hoogeveen)'t archief van 't St Anna-hofje werd door regenten opgevraagd. (Verslag van den archivaris, in bijlage VI tot Verslag Leiden.) De commissie voor 't oud-archief, dit verslag bij B. en W. in zendende, betoogt daarbij de noodzakelijkheid van centrale verwarming en spreekt hare voldoening uit over de vorderingen, door den archivaris gemaakt. (In bijlage VI tot Verslag Leiden). Maastricht. De localen beantwoorden aan hun doel, doch de ruimte wordt te gering, waarom wordt aangedrongen op een afzonderlijk gebouw voor archief en bibliotheek. De vervaardiging van klappers op de begrafenisboeken werd voortgezet. Gecatalogi seerd werden de ten geschenke ontvangen bibliotheken van wijlen Dr. Schols en Mr. Franquinet. Opgaven van de aanwinsten van archief en bibliotheek, en het gebruik van beide gemaakt. Met twee bijlagen, zijnde rapporten betreffende de bibliotheken van Dr. L. P. H. Schols en Mr. G. L. D. Franquinet. (Verslag betreffende den toestand en het beheer van de bibliotheek en het archief der gemeente Maastricht over 1904, bijlage A tot Verslag Maastricht.) M e p p e 1. Archievena. Die tot de invoering der gemeente wet. De stukken zijn meest alle behoorlijk ingebonden. De oude

Nederlandsch Archievenblad | 1905 | | pagina 26