1894/5. No. 1. Orgaan van de VEREENIGING YAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Berichten, enz. Benoemd tot adjunct-archivaris mr. J. E. Heeres, commies aan het Algemeen Rijksarchief te 's Gravenhage. De jaarlijksche algemeene vergadering der Yereeniging zal dit jaar te 's Gravenhage op 20 Juni a.s. plaats vinden. Daar zullen blijkens de agenda aan de orde zijn de ten vorigen jare niet behandelde stellingen van mr. S. Gratama en wel de twee eerste (zie p. 68 van den vorigen jaargang) meer bepaaldelijk over de ordening handelende, en voorts, zoo er voldoende tijd beschikbaar blijkt te zijn, nog eenige punten hetzelfde onderwerp betreffende, welke door inr. S. Muller Fzn. ter sprake zullen worden gebracht. Bij kon. besluit is een regeling vastgesteld omtrent het beheer van het archiefdepot van het Kabinet der Koningin. In Januari j.l. werd het gebouw der Sassenpoort te Zwolle aan het Rijk overgedragen, ingevolge het op pag. 99 van den vorigen jaargang bedoelde besluit van den Raad dier gemeente. Het rijksarchief in de provincie Overijsel zal dus spoedig daar worden geborgen. De gemeenteraad van Zwolle heeft op 20 Februari j.l. met 15 tegen 2 stemmen besloten de betrekking van gemeente-archivaris nog te bestendigen tot 1 Januari 1897. Door den gemeenteraad te Dordrecht werd aangenomen het voorstel om een huis aan het Grootekerksplein aldaar aan te koopen, tot berging van het archief en tot tijdelijk kantoor van den havenmeester. Goedgekeurd bij Kon. best, van 29 Sept. 1891.

Nederlandsch Archievenblad | 1894 | | pagina 5