<2ê- 1892. No. 1. Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Zoo is dan op den 17en Juni 1891 te Haarlem de Vereeniging van archivarissen in Nederland tot stand gekomen. Zijdie in dezen het initiatief namenmochten zich verheugen in de bijna algemeene sympathie hunner amhtgenooten. Die sympathie, gebleken uit de toetreding van 40 op een getal van 48 archiefambte naren, die voor het lidmaatschap onzer vereeniging in aanmerking konden komenkenteekent haar levenskracht en waarborgt haar voortbestaan. Zij toont tevens, dat de vereeniging werkelijk in een lang gevoelde be hoefte voorziet. Ook op ons gebied zijn, evenals op ander arbeidsveld, in den tegenwoordigen tijd vereeniging en samenwerking de onmisbare voorwaarden voor vooruitgang. Toch, en dit is niet te verwonderen, nu de heildronken van den eer sten gemeenschappelijken en gezelligen maaltijd langzamerhand zijn ver geten, nu de opgewekte feestelijke stemming heeft moeten plaats maken voor bedaard overleg, doet ook bij hen die daar aanwezig waren zich de vraag voor: Wat nu? Een vraag, die reeds den afwezige, en vooral hundie in het houden van dergelijke bijeenkomsten weinig heil zien menigmaal zal zijn op de lippen gekomen. Bij den een in twijfelmoedige stemming, bij den ander vergezeld van een schamperen glimlach. Het bestuur meende dat het op zijn weg lag een antwoord op die vraag te geven. Een antwoord, dat waarschijnlijk niet iedereen zal bevredigen. Zeker niet henvoor wie de beantwoording dier vraag gelijk staat met oplossing der quaestiëndie zich hier aan alle zijden opdoen, en evenmin hen, die ook in dezen in hun isolement hunne kracht zoeken. Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891. 6

Nederlandsch Archievenblad | 1892 | | pagina 6