BIJLAGE Annelies Nevejans (1980) studeerde in 2002 af als licentiaat geschiedenis aan de UGent en behaalde nadien de Master archivistiek en hedendaags documentbeheer (UGent-VUB-K.U.Leuven, 2004)Sinds 2007 heeft ze ook een diploma van restaurator van papier op zak. Ze deed ervaring op als wetenschappelijk medewerker bij het Liberaal Archief te Gent. Van 2004 tot 2013 was ze vervol gens archivaris/projectleider bij het Vlaams Architectuurinstituut/Centrum Vlaamse Architectuur archieven. Daar werkte ze onder meer mee aan het project Het Gekwetste Gewest. Sinds mei 2013 is ze tijdelijk verbonden aan het STAM in Gent waar ze een tentoonstelling over maquettes voorbereid. Raymund Schütz is medewerker van de afdeling Oorlogsnazorg van het Nederlandse Rode Kruis. Voorts is hij als promovendus in deeltijd verbonden aan de rechtenfaculteit van de Vrije Universi teit, waar hij onder begeleiding van prof. mr. W.J. Veraart werkt aan een proefschrift over het Nederlandse notariaat tijdens de Duitse bezetting. Hij publiceerde in diverse tijdschriften over archieven en de Jodenvervolging. Belangrijkste publicaties: "Achter gesloten deuren. Het Neder landse notariaat, de Jodenvervolging en de naoorlogse zuivering", in: Tijdschrift voor Geschiedenis, (2010), deel I, 62-77; 'Historical Context and the Information Age: the Diaspora of Holocaust Archives", in: Revista Arhivelor/Archives Review, LXXXVIII-2 (Boekarest 2013), 9-22. Michiel Schwartzenberg heeft in Leiden geschiedenis gestudeerd en werkt sinds 2005 bij de afdeling Oorlogsnazorg van het Nederlands Rode Kruis in Den Haag. Hij is gespecialiseerd in de Nederlands-Indische geschiedenis 1942-1947 (de Japanse bezetting en de Bersiap-periode) en bereidt een proefschrift voor over de RAPWI (Recovery of Allied Prisoners of War and Internees). Michel Vermote 19 57) is historicus en was vanaf 1982 verbonden aan Amsab-Instituut voor Sociale Geschiedenis (Amsab-ISG) te Gent als archivaris. Sinds 2002 is hij coördinator van Archiefbank Vlaanderen, de online databank van private archieven (www.archiefbank.be) Hij publiceerde over sociale geschiedenis en archiefproblematiek en was betrokken in de ontdek king (1992) en restitutie vanuit Moskou (2002) van Belgische archiefbestanden. Verder onderzoek naar de archiefproblematiek naar aanleiding van WOII resulteerde onder meer in: Vermote, Michel, Lust Jacques. "Papierebitte! The confiscation and restitution of Belgian archives and libraries (1940-2002)" in: P.K. Grimsted, F.J. Hoogewoud, E. Ketelaar (red.), Returned from Russia: Nazi Archival Plunder in Western Europe and Restitution Issues Leicester, Institute of Art and law, 2007), pp. 190-224. An Verscuren studeerde in 2005 af als licentiaat in de geschiedenis aan de Katholieke Universiteit Leuven. Vervolgens zette ze haar studies verder aan Boston University (VS) waar ze in 2008 een aan vullende opleiding tot 'Master of Arts in History' afrondde. Tussen 2009 en 2013 was ze werkzaam in het Algemeen Rijksarchief te Brussel waar ze zich concentreerde op het archief van de Grote Raad van Mechelen en tegelijkertijd een doctoraat over deze instelling voorbereidde. Sinds het behalen van haar doctorstitel in juli 2013 is ze werkzaam als doctor-assistent aan de onderzoekseenheid geschiedenis van de Katholieke Universiteit Leuven. 134

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2014 | | pagina 69