BIJLAGE en Digital Research Infrastructure for the Arts and Humanities (Dariah). Petra verkreeg in 2010 haar Masterdiploma Archiefwetenschap Archivistiek A) aan de Universiteit van Amsterdam. Hiertoe schreef zij de thesis: Privépapieren in bewaring. Een onderzoek naar het hedendaags behoud van particuliere archieven in Nederland. In 2005 rondde zij haar master Contemporaine Geschiedenis aan de Universiteit Utrecht af. Titel scriptie: Geschiedschrijving in naoorlogs Nederland: drie geschied werken centraal. Viktor Lundberg heeft geschiedenis, informatica en archief- en informatiewetenschap gestudeerd aan de Universiteit van Midden-Zweden (Mittuniversitetet) en is momenteel werkzaam als archivaris bij het Stadsarchief van Boras. Voorheen is hij ook werkzaam geweest als archief assistent/archivaris bij Rijksarchief van Noord-Zweden te Harnösand, archivaris bij Nijverheids archief in Noord-Zweden en als gemeentearchivaris in Harnösand. Geert Luykx is werkzaam bij Historisch Goud, erfgoedcentrum van de gemeente Heerlen en bestaande uit Kasteel Hoensbroek, het Thermenmusuem en Rijckheyt, centrum voor regionale geschiedenis. Sinds 2005 is hij werkzaam als archiefinspecteur voor de gemeenten Brunssum, Gulpen-Wittem, Heerlen, Nuth, Simpelveld en Voerendaal en sinds 2011 tevens voor Sittard- Geleen. Daarnaast is hij afdelingshoofd Beheer en Behoud van Historisch Goud. Hij is bovendien als cursusdocent verbonden aan de Archiefschool. Annette Mevis studeerde geschiedenis aan de toenmalige Katholieke Universiteit in Nijmegen en volgde de Archiefschool in 1987/1988. In 1983 begon ze te werken bij het Internationaal Archief voor de Vrouwenbeweging (IAV) op het project Egodocumenten van vrouwen. Sinds 1988 is ze daar werkzaam als archivaris. Hinke Piersma is politiek historicus. Ze studeerde geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Sinds 1998 is ze werkzaam bij de onderzoeksafdeling van het NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust-en Genocidestudies. In 2005 voltooide zij haar proefschrift over 'de drie van Breda' die, vanaf hun berechting eind jaren veertig tot de vrijlating van de laatste twee in 1989, onderwerp waren van intens maatschappelijk en politiek debat. Recentelijk was Piersma project leider van War in Parliament, een project over het gebruik van de Tweede Wereldoorlog in het Nederlandse politieke discours. Wanneer verwezen parlementsleden naar de Tweede Wereldoorlog, in welke context deden ze dat, en welke politieke standpunten wilden zij hiermee onderstrepen? Daarnaast houdt ze zich bezig met de geschiedenis van de Europese integratie en de Tweede Wereldoorlog als 'oorsprongsmythe'. Theo Vermeer is sedert 2004 werkzaam in het archiefwezen. Na parttime werkzaam geweest te zijn bij de stadsarchieven Dordrecht en Breda, werkte hij enige tijd bij Doxis. Sinds 2007 is hij verbonden aan het stadsarchief Rotterdam. In 2012 was hij tevens in deeltijd archiefinspecteur bij het gemeentearchief van Delft. In 2010 rondde hij aan de UvA zijn masterstudie Archiefwetenschap af. Hij is eindredacteur van het S@P-jaarboek 12 Particuliere Archieven en heeft thans zitting in de lobby-commissie van de Koninklijke Vereniging van Archivarissen (KVAN Erik Visscher studeerde Turkse taal en cultuur en Archiefwetenschap. Hij is werkzaam bij het Gemeentearchief Schiedam als archiefinspecteur. 182 OVER DE AUTEURS EN REDACTEUREN Margreet Windhorst is sinds 2008 onder de naam Raamwerk advies en tekst werkzaam als beleidsadviseur en tekstschrijver in de erfgoedsector. Zij schreef als secretaris bij de Raad voor Cultuur mee aan het advies Het tekort van het teveel (2005) en als lid van de commissie Jeurgens en eindredacteur aan het rapport Gewaardeerd verleden. Bouwstenen voor een nieuwe waarderingsme thodiek voor archieven (2007). Als zelfstandig adviseur stelde zij in 2010 in opdracht van het Nationaal Archief een beleidskader op voor de verwerving van particuliere archieven (Verwerven met het oog op morgen). In 2011 schreef zij voor Aletta, instituut voor vrouwengeschiedenis, een acquisitiebeleidsplan voor de totale collectie (Aletta kiest). Annejet van der Zijl is een Nederlands schrijfster en historica. Tot dusver publiceerde ze vier boeken die allemaal bestsellers werden. Van de verschillende titels zijn er alleen in Nederland al meer dan 750.000 exemplaren verkocht. Drie van haar boeken zijn of worden verfilmd en ze zijn alle vier verkrijgbaar als luisterhoek, papieren boek en e-book. Na het gymnasium studeerde ze eerst kunstgeschiedenis in Utrecht en later massacommunicatie in Amsterdam. Na een Masters International Journalism in Londen kwam ze in 1990 terecht bij de toenmalige Haagse Post, net voor dit blad fuseerde met De Tijd. Op dit moment werkt Annejet aan een levensverhaal dat zich afspeelt tegen het decor van de Amerikaanse en Europese geschiedenis tussen 1875 en 1950. Daarnaast was ze in het najaar van 2011 gastschrijver aan de Rijksuniversiteit Groningen en vormt zesamen met Paul Brill enMargalith Kleijwegtde jury van de Brusseprijs in 2012. 183

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2012 | | pagina 93