Over de auteurs en redacteuren BIJLAGE Ron Blom werkt sinds 2000 bij het Stadsarchief Amsterdam. Hij promoveerde in 2004 en publiceerde in het Archievenblad en het Biografie Bulletin. Onlangs verscheen zijn biografie Frank van der Goes. Blom maakt deel uit van het Platform Particuliere Archieven (PPA) en is redacteur van het geplande S@P Jaarboek over Oorlog en Archieven. Filip Boudrez studeerde geschiedenis aan de universiteit van Leuven. In 1997 studeerde hij ook af als archivaris en documentbeheerder. In dat zelfde jaar volgde hij cursussen software engineering en computerprogrammering. Hij werkte van oktober 2000 tot december 2003 in het DAVID-project (Digitaal Archiveren in Vlaamse Instellingen en Diensten). Als onderzoeker ontwikkelde hij digita le archiveringsstrategieën, praktische richtlijnen en best practices voor allerhande types digitale archiefdocumenten (e-mail, kantoordocumenten, websites, databanken, content management systemen, GIS, enzovoorts). Hij is momenteel medewerker van het stadsarchief Antwerpen alwaar hij de eDAVID-resultaten in de praktijk omzet. Voor het stadsarchief Antwerpen en de stad Antwerpen ontwikkelde hij een digitaal depot. Binnen het Expertisecentrum DAVID zet hij het onderzoek naar digitale archivering verder. Hij focust hierbij op de werkgebieden authenticiteit en digitale depots. Hij ontwikkelt ook softwaretoepassingen waarmee de eDAVID aanbevelingen in de praktijk kunnen worden gezet. Teun de Bruijn studeerde geschiedenis aan de Rijksuniversiteit Leiden en is sinds 1986 werkzaam bij Erfgoedcentrum DiEP te Dordrecht, onder andere als archiefinspecteur en hoofd collectiebe heer. In 2011 is hij benoemd tot gemeentearchivaris van Dordrecht en van dertien regiogemeenten. Dirk Jan Dolfing is gemeentelijk archiefinspecteur van het Gelders Archief te Arnhem. Daarvoor was hij werkzaam bij het Regionaal Archief Zutphen. In 2011 behaalde hij aan de UvA het master- diploma Archiefwetenschap. Eerder studeerde hij geschiedenis aan de Rijksuniversiteit Groningen, met als specialisatie Midden- en Oost-Europese Geschiedenis. Ines van Dijk werkt sinds 2003 als beleidsmedewerker archief en informatiediensten bij achter eenvolgens de Stichting Pensioen- en Verzekeringskamer en De Nederlandsche Bank N.V. Hiervoor werkte zij als beleidsadviseur, onderzoeker en informatiebemiddelaar op het terrein van arbeidsintegratie en scholing bij diverse organisaties van en voor allochtonen. In 1988 studeerde zij af als Andragoloog met als specialisaties Organisatiekunde en Studies van de multi-etnische samenleving. Vanaf 2007 studeert zij Archiefwetenschap aan de UvA. Eline de Graaf werkte van 2005 tot 2012 bij het Zeeuws Archief in Middelburg. In 2010 rondde zij de studie Archiefwetenschap aan de UvA af. Sindsdien studeert zij Geneeskunde aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. 180 OVER DE AUTEURS EN REDACTEUREN Francisca de Haan is professor of Gender Studies and History aan de Central European University in Boedapest. Zij studeerde geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam, en promoveerde in 1992 aan de Erasmus Universiteit Rotterdam op Sekse op kantoor. Over vrouwelijkheid, mannelijkheid en macht, Nederland 1860-1940. Zij publiceerde onder meer Tire Rise of Caring Power: Elizabeth Fry and Josephine Butler in Britain and the Netherlands (met A. van Drenth; 1999); A Biographical Dictionary of Women's Movements and Feminisms: Central, Eastern, and South Eastern Europe, 19th and 20th Centuries (co-edited; 2006); en Women's Activism: Global Perspectives from the 1890s (co-edited; 2013). De Haan is founding editor van het Engelstalige jaarboek Aspasia en was Vice- President van de International Federation for Research in Women's History (2005-2010). Caroline de Hart studeerde kunstgeschiedenis aan de Radboud Universiteit Nijmegen. In 2012 behaalde zij het diploma archivistiek B aan de Hogeschool van Amsterdam. Sinds 2009 is ze werk zaam bij het Streekarchief Land van Heusden en Altena, waar ze zich onder andere bezig houdt met het inventariseren en nader ontsluiten van archieven en collecties, het verbeteren van de digitale ontsluiting van archiefmateriaal en het informeren en begeleiden van bezoekers en vrijwilligers in de studiezaal. Karin van der Heiden werkt als zelfstandig adviseur, producent en onderzoeker op het snijvlak van vormgevingserfgoed, grafisch ontwerpen en digitale archieven. Haar onderzoek is gericht op de digitalisering van het grafisch ontwerpen in de jaren '80 en de duurzame toegang tot digitale particuliere archieven en collecties. Tot 2008 gaf ze leiding aan het Nederlands Archief Grafisch Ontwerpers (NAGO). Suzanna Jansen volgde een balletopleiding en studeerde communicatie aan de Heao. Ze werkte in Moskou als assistent-uitgever tot ze de overstap maakte naar de journalistiek. Terug in Nederland ontdekte ze de roemruchte bedelaarskoloniën van Veenhuizen en haar familiegeschiedenis daar, waarover ze Het pauperparadijs schreef. Later verscheen De hemel is goud, een verhaal over ambitie en overmoed, www.suzannajansen.nl. Eric Ketelaar was van 1997 tot zijn emeritaat per 1 januari 2009 hoogleraar in de Archiefweten schap in de Afdeling Mediastudies van de Faculteit der Geesteswetenschappen van de Universiteit van Amsterdam. Van 1989-1997 was hij algemeen rijksarchivaris. Van 1992-2002 was hij deeltijd hoogleraar Archiefwetenschap in de afdeling Geschiedenis van de Faculteit der Letteren van de Universiteit Leiden. Hij was visiting professor aan de University of Michigan (Ann Arbor), Gakushuin University (Tokio), de University of Toronto en Monash University (Melbourne). Zijn lijst van publicaties is te vinden op www.archivistics.nl. Justin Klein is werkzaam als informatieadviseur bij AgentschapNL (ministerie van Economische Zaken) en het CBI (ministerie van Buitenlandse Zaken). Voorheen is hij werkzaam geweest als coördinator digitalisering bij het Gemeentearchief in Rotterdam en als archivaris en archief assistent bij het Rijksarchief te Harnösand in Zweden. Justin heeft geschiedenis en archiefweten schap gestudeerd. Momenteel volgt hij de opleiding Informatie- en Documentmanagement aan de Erasmus Academie te Rotterdam. Petra Links is Archivaris en Teamleider Collecties bij het NIOD Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies en is als onderzoeker betrokken bij European Holocaust Research Infrastructure (EHRI), Europeana Cloud: Unlocking Europe's Research via The Cloud (eCloud) 181

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2012 | | pagina 92