Wat is het belang van een archivaris geweest voor u? Zonder archivaris had ik niets gevonden. Wat vindt u van het toegangenapparaat/de inventarissen zoals u die aantrof? Hebt u wensen/voorstellen voor verbetering? Verbeteringen zijn altijd mogelijk, maar wat moeite doen om iets te vinden is niet per se erg. Kunt u reflecteren op de stelling 'iedere archiefdienst heeft een eigen portal en toegangenapparaat? Wat vindt u hiervan? Het zou ideaal zijn als alle archiefdiensten voor eenzelfde structuur kozen, maar dat is, denk ik, niet realistisch. Het is voor mij ook niet het belangrijkst. Het gaat om de inhoud. En een beetje moeite doen voor onderzoek houdt het spannend. Heeft u ervaring met onderzoek doen in digitale archieven? Verandert er voor u iets in de manier van zoeken? Hoe zou digitaal zoeken en het resultaat er voor u uit moeten zien? Leest u bijvoorbeeld van scherm? Bladert u door allerlei digitale mappen of zoekt u bewust naar een specifiek stuk? Ik vind het uiterst plezierig om onderzoek te doen in digitale archieven, want het gaat sneller en kost minder tij d. Ik deed onderzoek op de momenten dat ik er tij d voor had. Het ligt aan het stadium waarin het onderzoek zich bevindt of ik bewust zoek naar een digitaal archiefstuk of blader door digitale mappen. Uiteindelijk wil ik wel vaak een origineel stuk zien, maar dan kan ik doelgericht op pad gaan voor dat ene stuk. Hebt u een leuk en smeuïg weetje/feitje/nieuwtje/primeur naar aanleiding van eerder of recent gedaan onderzoek? Tijdens het doen van onderzoek ontdekte ik in een militair stamboek uit 1816 van mijn voorvader Tobias Braxhoofden het volgende kenmerk: voorhoofd 'gedikt'. Tot op heden heb ik de betekenis van deze uitdrukking niet kunnen ontdekken. Ik hoop dat één van de lezers opheldering kan geven De lezer kan gebruik maken van de volgende details: Toegangsnr 2.13.9, inv nr257, nr 6716 Braxhoofden, Tobias, Voorhoofd: gedikt. DIGITAAL PARTICULIER ARCHIEF 128 129

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2012 | | pagina 66