In de overzichtsweergave: In de Role Delineation Statement staat een opsomming van taken en punten waarop de kandidaat kennis, inzicht en vaardigheid moet bezitten. Deze komen aan bod in het examen. Verdeeld over zeven domeinen en een algemeen deel. In het Engels zijn dit: General Knowledge Statements 1. Selection, Appraisal and Acquisition 2. Arrangement and Description 3. Reference Services and Access 4. Preservation and Protection 5. Outreach, Advocacy and Promotion 6. Managing Archival programs 7. Professional, Ethical and Legal Responsibilities De kandidaat vindt ook een literatuurlijst met capita selecta ter voorbereiding op het examen. Na elke periode van vijf jaar moet de Certified Archivist zich opnieuw certificeren. Dit kan langs twee wegen - de ACA adviseert om ze allebei te doen: a) opnieuw examen doen (maar dan zonder de vooraanmelding); b) via een aanvraag (by petition) onder overlegging van bewijsstukken voor behaalde punten door ervaring, na- en bijscholing, inzet voor de professie. PROFESSIONALITEIT omschrijving details toelichting 1. voor welke organisatie (opdrachtgever) Society of American Archivists 2. uitvoerend orgaan (certifying body) Academy of Certified Archivists 3. relatie tot opdrachtgever onafhankelijk 4. onderzoek svorm 1) vooraanmelding (dossier onderzoek) en 2) examen 1) opleiding en werkervaring 5. referentienorm Role Delineation Statement opgenomen in Handbook of via de website 6. register ACA online membership directory via de website 7. geldigheidsduur registratie 5 jaar 8. aantal 961 op 3 maart 2010; vooral USA geregistreerden en Canada, daarnaast meer dan 30 landen 9. doelgroep archivarissen, en ook records managers 10. titel Certified Archivist 11. jaarbijdrage $50 12. registratiebijdrage 50 bij vooraanmelding $150 zodra geslaagd 228

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2010 | | pagina 230