Over de auteurs Marijke Bruggeman (1949) studeerde geschiedenis aan de Vrije Universiteit. Zij volgde in 1977-1978 de opleiding tot hoger archiefambtenaar aan de Rijksarchiefschool in Utrecht en was van 1977-1979 als stagiaire werkzaam bij de toenmalige derde afdeling (Zuid-Holland) van het A.R.A. Daar inventariseerde zij het archief van de landdrost van Maasland (1807-1811). Van 1979-2007 was zij als universitair docent verbonden aan de leerstoelgroep Nieuwe Geschiedenis van de Vrije Universiteit. Zij inventariseerde in 2001-2002 archieven van Friese stadhouders in het Koninklijk Huisarchief in het kader van een gezamenlijk inventarisatieproject van het Koninklijk Huisarchief en Tresoar. In 2005 promoveerde zij op een proefschrift met de titel Nassau en de macht van Oranje. De strijd van de Friese Nassaus voor de erkenning van hun rechten, 1702-1747. Sinds 2007 werkt zij freelance als historicus en archivaris. Geert-Jan van Bussel (1960) is directeur van Van Bussel Document Services. Hij is universitair docent aan de Universiteit van Amsterdam en docent aan de Hogeschool van Amsterdam. Hij heeft veel publicaties over document en records management op zijn naam staan. Hij is gespecialiseerd in de ontwikkeling, inrichting, organisatie en implementatie van digitale informatievoorziening, met de nadruk op archivering, privacy, beveiliging en kwaliteit. Hij was lid van de Bijzondere Commissie Archieven van de Raad voor Cultuur en is de 'geestelijk vader' van de praktijkrichtlijn 'Bewaren en Bewijzen' van het NEN/EdiForum. Hij was betrokken bij het samenstellen van het referentiemodel voor RMA-softwarespecificaties ReMANO 2004. Hij is lead-auditor voor NEN 2082 en NEN-ISO 15489 namens het European Certification Bureau te Volendam. Hij is een veelgevraagd spreker op congressen en seminars over allerlei aspecten aangaande auditing, digitale archivering, compliance en governance. Hij kreeg de NMA Award voor zijn verdiensten voor document en workflow management toegekend. Voor nadere informatie: www.vbds.nl. Maaike Bergmans (1978) is vanaf 2007 werkzaam als archivaris en archiefinspecteur bij het Regionaal Archief Zutphen. Zij studeerde geschiedenis aan de Katholieke Universiteit Nijmegen. Na het behalen van haar diploma was zij als informatiespecialist werkzaam bij Doxis Informatiemanagers. In 2005 maakte ze de overstap naar een functie als archivaris bij het Streekarchivariaat De Liemers en Doesburg. Naast deze functie studeerde ze tevens archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam. In februari 2008 behaalde zij haar diploma Archivistiek A. Thomas von der Dunk (1961), cultuurhistoricus en publicist, studeerde van 1979 tot 1988 Kunstgeschiedenis en Archeologie aan de Universiteit van Amsterdam. Van 1989 tot 1993 als AIO verbonden aan de vakgroep Geschiedenis van de Universiteit Leiden, alwaar hij op 10 maart 1994 bij prof. dr. P.W. Klein promoveerde op zijn dissertatie 'Das deutsche Denkmal' over het propagandistische gebruik van openbare monumenten in het Heilige Roomse Rijk door de Habsburgers in hun concurrentiestrijd met de Bourbons tussen de late Middeleeuwen en 1740. Van 1994 tot 1998 als postdoctoraal onderzoeker van het Huizinga Instituut werkzaam bij de vakgroep Geschiedenis van de Universiteit van Utrecht, voor een onderzoek naar de relatie tussen het neoclassicisme en de Patriottenbeweging in Nederland. Van 1999 tot 2002 als post-doctoraal onderzoeker van NWO verbonden aan de vakgroep Geschiedenis van de Universiteit van Leiden, voor een studie naar de wortels van de monarchie in Nederland. Sedert 2002 gevestigd als vrij publicist en radiocommentator; columnist van de Volkskrant, de Gelderlander en de Wereldomroep. Publiceert in tal van wetenschappelijke tijdschriften over thema's uit de architectuur- en cultuurgeschiedenis van de zestiende tot de negentiende eeuw; en in kranten, weekbladen en vaktijdschriften over actuele onderwerpen uit de nationale en internationale politiek. 221

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2006 | | pagina 223