Conclusie Het omgaan met beperkt openbare archieven is een verantwoordelijke taak. Maar die verantwoordelijkheid berust niet alleen bij de archiefinstelling, ook de onder zoeker deelt daarin: hij verklaart zich akkoord met de voorwaarden die in het te ondertekenen formulier zijn opgenomen en moet zich daaraan houden. 'Tussen droom en daad, staan wetten in de weg, en praktische bezwaren', om de grootste Nederlandstalige schrijver, Willem Elsschot, nog maar weer eens te citeren. De wetten worden derhalve geëerbiedigd, maar pragmatisme wordt toe gepast als zich praktische bezwaren voordoen. Dat is wat wij doen: wij proberen de wet en de praktijk met elkaar in evenwicht te brengen opdat de wet wordt gerespecteerd en praktische bezwaren worden opgelost ter wille van een zo ruim hartig mogelijke beoefening van de geschiedschrijving. OPENBAARHEID IN DE PRAKTIJK Gebruikte literatuur - Beroepscode voor archivarissen Internationale Archiefraad Vertaling van de Code of Ethics (1996). - Annemarie Beunen Tjeerd Schiphof, Juridische wegwijzer. Archieven en musea online Taskforce Digitale toegankelijkheid Archieven (z.p. 2006). - B.C.M. van Erp-Jacobs (bew.)Archiefwet 1995 15e druk (Deventer 2006). - F.M. Hooghiemstra, Teksten en toelichting op de Wet bescherming persoonsgegevens (Lelystad 2001). - De Wet Bescherming Persoonsgegeven in de praktijk Vereniging van Nederlandse Gemeenten (Den Haag 2001). - Publicatie van persoonsgegevens op internet College Bescherming Persoonsgegevens Richtsnoeren Consultatiedocument (2007). 102

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2006 | | pagina 104