BIJLAGE Franciska de Jong is full Professor of Language Technology at the University of Twente. She is also affiliated to TNO-TPD in Delft. Her main research interest is in the field of multimedia indexing, semantic access, cross language retrieval, and the access to the content of spoken audio archives. She is frequently involved in international program committees, expert groups, and review panels, and has initiated a number of EU projects. Ing. Timo Kouwenhoven MSc is als senior adviseur verbonden aan advies- en opleidingsbureau CIBIT te Bilthoven. Sinds 1996 is hij betrokken geweest bij vele projecten, als adviseur en als projectleider, op het gebied van content management, zoekmachines en taxonomiebouw. Zo werkte hij voor: Shell, NOC*NSF, SKF, het ministerie van verkeer en waterstaat en het Nederlands instituut voor Beeld en Geluid. Binnen CIBIT is hij verantwoordelijk voor adviesdiensten en onderwijs op het gebied van: zoeken en navigeren, taxonomiebouw, digital asset management en ontwikkelingen zoals het semantic web. Mieke Lauwers studeerde geschiedenis aan de universiteit van Nijmegen. Ze vervulde verscheidene functies in onderzoek, beleid en projectmanagement bij het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid. Momenteel is ze daar verantwoordelijk voor het project Schoon Schip, dat de auteursrechtenstatus van av-documenten in kaart brengt. Tevens doceert zij binnen het internationale MA-progamma 'Preservation and Presentation of the Moving Image' van de Universiteit van Amsterdam. John Leek studeerde aan de lerarenopleiding (VL-VU), Hogere Kaderopleiding Opleidingstechno logie (HvA-UvA) en Media-didactiek (UvA). Hij is manager educatie bij de sector Presentaties van het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en is verantwoordelijk voor de media-educatieve strategie en -productontwikkeling bij de Media Experience en voor de ontwikkeling van de educatieve online producten van Beeld en Geluid. Ar jo van Loo studeerde in 198 5 af aan het Instituut voor Theaterwetenschap in Utrecht en werkte daar vervolgens enkele jaren als toegevoegd docent filmkunde. Nu is hij sectormanager ICT bij het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en onder meer verantwoordelijk voor de bouw en ontwikkeling van het Media Asset Management systeem, het zogeheten iMMix-programma van het instituut. Julia Noordegraaf is als universitair docent verbonden aan de afdeling Mediastudies van de Universiteit van Amsterdam, waar ze tevens de internationale masteropleiding Preservation and Presentation of the Moving Image coördineert. In 2004 promoveerde zij aan de Erasmus Universiteit Rotterdam op het proefschrift Strategies of Display: Museum Presentation in Nineteenth- and Twentieth- Century Visual Culture (Rotterdam 2004). Samen met dr. Sophie Berrebi is ze verantwoordelijk voor het onderzoeksproject Photography, Film and Displacement, bij de Amsterdam School for Cultural Analysis. Tevens is ze redacteur van het tijdschrift Jong Holland. Tijdschrift voor beeldende kunst en visuele cultuur. Pim Slot studeerde geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Als projectmanager bij de sector Klanten van het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid leidde hij NAA in de Klas en Bewegend Geheugen. Momenteel is hij verantwoordelijk voor de levering van alle audiovisuele content voor de Academia-dienst en Teleblik. Arnold W.M. Smeulders is full Professor of Multimedia Information at the University of Amsterdam. He heads the ISIS research group of 25 concentrating on theory, practice, and implementation of multimedia information analysis with an emphasis on computer vision, machine learning, and semantic annotation. He is scientific director of the MultimediaN national initiative for multimedia research and application in the Netherlands. 206 OVER DE AUTEURS André Stufkens studeerde aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Arnhem. Hij was docent film, fotografie en kunstgeschiedenis. Sinds 1997 is hij directeur van de Europese Stichting Joris Ivens in Nijmegen. Hij publiceerde over Joris Ivens o.a. Passages, Joris Ivens en de kunsten van deze eeuw (1999, Museum Het Valkhof) en Cinema Without Borders. The films of Joris Ivens (2002). Daniel Teruggi is hoofd van de onderzoeksafdeling GMR (groupe de recherches musicales) aan het Institut National de l'Audiovisuel (INA) in Parijs. Hij studeerde compositie en piano in zijn geboorteland Argentinië en vanaf 1977 aan het conservatorium in Parijs. Sinds 1981 werkt hij bij de INA-GMR, waarvan hij in 1997 directeur werd. In 1998 behaalde hij de doctorsgraad in Kunst en Technologie aan de universiteit Paris VIII. Teruggi is algemeen coördinator van het internationale project Presto Space, de opvolger van Presto. William Uricchio is hoogleraar Comparative Media Studies aan het Massachusetts Institute of Technology (MIT), USA, en hoogleraar Film-, Televisie en Nieuwe Media aan de Universiteit Utrecht. Hij heeft zich gespecialiseerd in de geschiedenis van de opkomst van media technologieën. Hij leidde een door de European Science Foundation gefinancierd onderzoeksproject naar 'Changing Media, Changing Europe'. Uricchio publiceerde onder meer The Many Lives of Batman (met Roberta Pearson, 1991) en Reframing Culture (met Roberta Pearson, 1993) Roel Vande Winkel is postdoctoraal onderzoeker bij het FWO-Vlaanderen en gastprofessor aan de Sint Lukas Hogeschool Brussel. Hij verrichtte onder meer onderzoek naar de herkomst en (her)interpretatie van audiovisueel erfgoed en naar de aanwezigheid van mondelinge, historische bronnen in Vlaanderen. Vande Winkel publiceerde onder andere in het Historical Journal of Film, Radio and Television en het Tijdschrift voor Mediageschiedenis. Samen met Daniël Biltereyst publiceerde hij het naslagwerk Bewegend Geheugen. Marcel Worring is associate Professor at the University of Amsterdam. His research interests are in semi-automatic video indexing and retrieval. He is co-founder of MediaMill, an application center for multimedia solutions. He has developed several demonstrators for multimedia applications catering for different needs and involving innovative methodologies. Richard Wright is sinds 1994 Technology Manager bij de afdeling Information and Archives van de BBC in Londen. Hij studeerde techniek en computerwetenschappen en promoveerde op digitale signaalverwerking. Hij werkte op het terrein van automatische spraak- en geluidstechnologie voor verscheidene publieke onderzoekslaboratoria in de Verenigde Staten en Engeland, voor het University College in Londen en het Nationaal Doven Instituut (RNID), en voor het bedrijf Cirrus Research, dat audio-meetinstrumenten maakt. Wright is hoofd van het EBU-panel voor Future Radio Archives. Hij is lid van de FIAT/IFTA Media Management Commission. 207

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2005 | | pagina 105