Over de auteurs Restauratie Atelier Helmond bv Restauratie en conservering van papier, leer en perkament Boeken, in leer en perkament Charters en zegels Prenten en tekeningen Kaarten en affiches Massaconservering Inbinden van rapporten en tijdschriften Ondersteuning bij calamiteiten Brand- en waterschade Schimmelbestrijding Uw rechtstreekse partner voor gammastraling W 24 uur bereikbaar op06 - 57 58 96 31 Tijdens kantooruren: +31 (0)492 - 55 39 90 Uw waardevolle documenten gaan bij ons door vakkundige handen. Panovenweg 40, 5708 HR Helmond (NL) Tel. +31 (0)492 - 55 39 90 Fax +31 (0)492 - 55 24 42 E-mail: infoö»restauratie-atelierhelmond.nl internet: www.restauratie-atelierhelmond.nl Dr. Jelle Bosma is als archiefmedewerker en DSP-beheerder werkzaam bij Havenbedrijf Rotterdam NV. Als student Master Archiefwetenschap werkte hij in de eerste helft van 2004 bij het Rijksarchief in Noord-Holland (leerwerkplaats). Verder inventariseert hij het archief van uitgeverij de Bezige Bij; in het verleden was hij onder andere werkzaam bij de Koninklijke Bibliotheek. Terry Cook is Visiting Professor in the Archival Studies graduate programme at the University of Manitoba. For over two decades, he worked at the National Archives of Canada, leaving in 1998 as the senior manager directing the appraisal and records disposition programme. He has conducted institutes, workshops, and seminars on appraisal, electronic records, and archival ethics across Canada and internationally, especially several times in Australia and South Africa; and served as General Editor of Archivaria as well as Editor of the Canadian Historical Association's Journal and its Historical Booklets pamphlet series. In addition to more than 80 publications on a wide range of archival subjects, he is the author of The Archival Appraisal of Records Containing Personal Information: A RAMP Study With Guidelines (1991), and co-editor of Imagining Archives: Essays and Reflections by Hugh A. Taylor (2003). His latest book, Electronic Records Practice: Lessons from the National Archives of Canada, will appear in 2005. He also co-edited Archives, Records, and Power' for Archival Science (2002, all four issues); and is now researching a history of the National Archives of Canada. He is a Fellow of the Society of American Archivists and holds a Ph.D. in Canadian History from Queen's University. Drs. Alice van Diepen is historicus, werkte elf jaar in de museumsector als museum consulent, conservator/projectleider van een nieuw op te richten Zaans Museum en interim directeur. Sinds december 2000 is zij werkzaam bij het Gemeentearchief Amsterdam als sectiehoofd Verwerving en Inspectie. Vanuit die functie is zij nauw betrokken bij de ontwik keling van het acquisitiebeleid en de aandacht voor migrantenerfgoed. Nico van Egmond studeerde geschiedenis aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Sinds 198 5 is hij in verschillende functies werkzaam in het archiefwezen, laatstelijk als hoofd verwerven en gegevensbeheer bij het Nationaal Archief. Met ingang van 4 april 2005 vervult hij daar de rol van account manager selectie en acquisitie. Peter Horsman MSc is coordinator van het onderzoeksprogramma van de Archiefschool (Nederlands Instituut voor Archiefonderwijs en -onderzoek). Zowel op nationaal als inter nationaal niveau heeft hij een lange staat van dienst in het archiefwezen. Vanaf 1995 houdt hij zich intensief bezig met vraagstukken op het gebied van archivering, zowel digitaal als analoog. Hij is de auteur van Archiveren, een inleiding (2004). Hij nam deel aan het internationale project InterPARES (1), dat strategieën en eisen voor lange termijn bewaring van digitale documenten onderzocht. In verschillende binnen- en buitenlandse projecten met betrekking tot digitale archivering en de toepassing van informatie- en communicatietechnologie bij het ontsluiten van archieven is hij betrokken als adviseur; zo is hij nauw betrokken bij de ontwik keling van een digitaal depot voor het gemeentearchief Rotterdam. Drs. Agnes E.M. Jonker werkt sinds 1999 bij de Archiefschool, als docent en onderzoeker. Zij houdt zich vooral bezig met vraagstukken rond waardering, selectie en acquisitie. 239

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2004 | | pagina 121