Inhoud De erfgoedinstelling en haar publiek Onderzoekers in de studiezaal Onderzoekers in een digitale onderzoeksomgeving Bijlage Woord vooraf 6 HOOFDSTUK Inleiding 13 Fred Schot Van klantgericht naar klantgestuurd. 'De mens wordt weer de maat van alle dingen' 16 JanSas Ken uw publiek! De museumwereld als voorbeeld 43 Jan Sas Observeren of enquêteren? Een beknopt overzicht van onderzoekstechnieken 56 Paul Post Van kaartenbak tot multimediale encyclopedie op internet 70 HOOFDSTUK 2 Inleiding 91 Christian van der Ven, De weg naar Hameien: zelf laten zoeken of direct vertellen? 94 Joost Salverda Herman Bongenaar 'Kennis en kunnis'. Onderzoek naar competenties van archiefbezoekers in het Gemeentearchief te Amsterdam 105 Marthe Tholen Archivaris in Utopia: Het creëren van een studiezaal en andere faciliteiten voor bezoekers 119 Reijer Rutgers Onderzoek naar de bruikbaarheid van archiefinventarissen 129 HOOFDSTUK Inleiding 147 Elizabeth Yakel Impact of Internet-based Discovery Tools on Use and Users of Archives 151 Wendy M. Duff, A Virtual Expression of Need: Analysis of E-mail Reference Catherine A. Johnson Questions 162 Sandra Sacher De ontsluiting van archieven en de competentie van de gebruiker. Naar een standaard voor dienstverlening op afstand 178 Tamara Groot Zoeken in archiefbeschrijvingen: functionele eisen voor een applicatie 194 Robert van Vuuren De digitale voorouder 215 C.N.J. van der Ven Verstopt op het web: over zoeken, presenteren en ophalen 226 - Over de auteurs 241

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2002 | | pagina 4