Drs. J. (Joost) Salverda is vierdejaars student Archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam en daarnaast sinds 2001 werkzaam als archief inspecteur en medewerker acquisitie bij het Stads- en Streekarchief in Zutphen. Daarvoor was hij werkzaam als documentair informatieverzoger en projectleider bij Archiefservice Nederland en liep hij stage bij het project Historisch Archief Nederlandse Spoorwegen te 's Hertogenbosch. In 1999 behaalde hij zijn doctoraalexamen geschiedenis aan de Katholieke Universiteit Nijmegen. Drs. Jan Sas is docent publieksonderzoek aan de Reinwardt Academie/Faculteit Museologie van de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten. Daarvoor was hij hoofd Educatie van het Maritiem Museum te Rotterdam. Hij is afgestudeerd in de literatuurwetenschap (Universiteit van Amsterdam) en de sociale psychologie (Universiteit Utrecht). Hij is penningmeester van het Marketing Public Relations Committee van de International Council of Museums (1998-2004) en penningmeester van de Sectie Publiek en Presentatie van de Nederlandse Museumvereniging (2002-2006). Fred Schot is in 1973 afgestudeerd als politiek en organisatiesocioloog aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Sindsdien heeft hij veel energie gestoken in de transformatie van overheidsinstellingen tot klantgerichte organisaties. Sinds 1999 is hij als projectleider werkzaam bij DIVA met kwaliteitszorg als specialiteit. Marthe G. Tholen studeert sinds 2000 Geschiedenis (specialisatie Nieuwe- en Nieuwste Geschiedenis) en sinds 2001 Archiefwetenschappen, beide aan de Universiteit van Amsterdam. Verder werkt zij sinds 2001 part-time voor het Gemeentearchief van Amsterdam. Drs T.H.P.M. (Theo) Thomassen is directeur van de Reinwardt Academie en docent van de Archiefschool aan de Universiteit van Amsterdam en de Hogeschool van Amsterdam. Hij is historicus (Rijksuniversiteit Leiden) en archivaris (Rijksarchiefschool). C.J.N. (Christian) van der Ven behaalde in 1999 zijn lesbevoegdheid Geschiedenis en staatsinrichting en gaf enige tijd les in het voortgezet onderwijs. Daarnaast was hij werkzaam binnen de automatisering, maar vanaf oktober 2000 verbond hij zich als medewerker informatiseren en bewerken aan het Gemeentearchief Waalwijk. Hij volgt de opleiding tot het diploma Archivistiek A en bekleedt diverse bestuursfuncties, waaronder van de Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland. Robert van Vuuren is in 2002 afgestudeerd in Archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam. Sinds augustus 2003 is hij rayonarchivaris voor Harderwijk, Ermelo en Putten bij het Streekarchivariaat Noordwest-Veluwe. Hiervoor werkte hij o.a. bij het Centraal Bureau voor Genealogie en werkte hij mee aan de website-test voor websites van archiefdiensten in Informatieprofessional. Dr. Elizabeth Yakel is assistant professor in de Archives and Records Management specialisatie van de School of Information aan de Universiteit van Michigan. Haar huidige onderzoek richt zich op de ontsluiting en toegankelijk heid van primaire bronnen. Ze houdt zich daarbij vooral bezig met de informatie- zoekpatronen van onderzoekers en de ontwikkeling van toegangssystemen. Ze heeft gepubliceerd in de belangrijkste archieftijdschriften. Tot haar meest recente artikelen behoren: "Archival Intelligence" (gepubliceerd in de American Archivist) en "Archival Representation" (in Archival Science). Dr. Yakel is ook actief in de Society of American Archivists (SAA). Ze was daar lid van de bestuursraad (1992-1995) en werd in 1999 tot Fellow gekozen. BIJLAGE 242 OVER DE AUTEURS 243

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2002 | | pagina 123