Ten geleide Een boek is geen boek, twee boeken zijn gewoon twee boeken, drie boeken maken een serie. Nu het derde Jaarboek van de Stichting Archiefpublicaties voor u ligt kan met recht over de serie S@P-jaarboeken worden gesproken. De lezers zijn gewend geraakt aan hun regelmatige verschijning, teken dat de serie in een duidelijke behoefte voorziet. Ook dit boek, met het voor archivarissen én gebruikers zo actuele thema van de toegankelijk heid zal zijn weg weer vinden onder vakgenoten, archiefgebruikers en andere geïnteresseerden. Het zal weer discussie losmaken in de (vak)pers, tijdens symposia, cursussen en in de wandelgangen. Door het samenwerkingsverband met de Belgische Vereniging voor Bibliotheek-, Archief- en Documentatiewezen hopen wij de verspreiding van de uitgaven in België verder te bevorderen. Hoe gewend we inmiddels ook zijn geraakt aan de Jaarboeken, zij komen toch steeds tot stand dankzij de vrijwillige inzet van redacteuren en auteurs. Elk jaar kost dit hen weer veel (vrije)tijd en hoofdbrekens. Vanaf deze plaats willen wij de redacteuren Theo Thomassen, Jaap Kloosterman en Bert Looper en alle auteurs dan ook bedanken voor hun prestatie. Het bestuur van de Stichting Archiefpublicaties is zo optimistisch om te geloven, dat wij ook in de komende jaren weer redacteuren en auteurs bereid zullen vinden dit karwei op zich te nemen. Wij zijn trots te kunnen melden dat inmiddels alweer aan de volgende delen wordt gewerkt. Speciale dank gaat uit naar de Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland. Zonder haar subsidie en de werk zaamheden van haar Bureau zou deze uitgave onmogelijk zijn geweest. Marianne Loef Hans Scheurkogel Janny Steenhuis Bert de Vries Het bestuur van de Stichting Archiefpublicaties Toegang. Ontwikkelingen in de ontsluiting van archieven 2001 de auteurs; 2001 de redacteuren voor de inleidingen. ontwerp - Absoluut Design, Bergen op Zoom litho en druk - Roels Printing, Antwerpen oplage 800 ISBN 90-71251-18-7 Stichting Archiefpublicaties, s-Gravenhage 2001 Deze uitgave is mede mogelijk gemaakt door de adverteerders: Pictura Imaginis (omslag 2), Restauratie Atelier Sterken (pag. 270), Restauratie Atelier Helmond (pag. 271 Ad Interim Consultancy (pag. 272), Micro format Systems (omslag 3)

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2001 | | pagina 3