P.J. (Peter) Horsman MSc is als docent-projectleider verbonden aan de Archiefschool, waar hij vooral verantwoordelijk is voor het onderzoeksprogram ma. Eerder was hij onder meer werkzaam bij de Rijksarchiefdienst en het Gemeentearchief van Dordrecht. Prof. dr. F.C.J. (Eric) Ketelaar is hoogleraar in de archiefwetenschap aan de Universiteit Leiden en de Universiteit van Amsterdam. In 2000-2001 is hij The Netherlands visiting professor aan de University of Michigan (School of Information). Van 1989 tot 1997 was hij algemeen rijksarchivaris. Daarvoor was hij onder meer secretaris van de Archiefraad, directeur van de Rijksarchiefschool en rijksarchivaris in de provincie Groningen. Mw. N. (Nadia) Lehmann studeert archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam. Drs. B. (Bert) Looper is sinds 2000 directeur van het Historisch Centrum Overijssel te Zwolle. Tevens is hij als docent verbonden aan de Hogeschool voor Management en Documentaire Informatievoorziening (HMDI) in Woerden. Daarvoor was hij directeur van de Centrale Archief Selectiedienst (CAS) in Winschoten (1995-2000), en gemeentearchivaris van 's-Hertogenbosch (1992-1995) en Zutphen (1985-1992). Hij was enige jaren lid van de redactie van het Archievenblad. Dr. R. (Richard) Lytle is directeur van het Oregon Master of software engineering program, een gezamenlijk programma van vier universiteiten om in de behoeften van de ICT-industrie in de staat Oregon te voldoen. Van 1987 tot 1998 was Lytle decaan van het College of information science and technology en hoogleraar informatiesystemen aan Drexel University, Philadelphia. Daarvoor was hij directeur van het Office of information resource management van de Smithsonian Institution. Voor zijn komst naar de Smithsonian richtte Lytle het informatiemanagement in voor de Washington University, de Rice University en de staat Illinois. Mw. C. (Charlene) MacDonald is derdejaars studente archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam. Daarnaast is zij sinds 1997 parttime werkzaam bij de Nederlandse Organisatie voor Ontwikkelingssamenwerking (Novib) als informatiespecialist en sinds 2000 als archiefmedewerker bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Het laatste eveneens parttime. H.A.J. (Henny) van Schie is projectleider bij het Onderzoeks- en Expertise centrum van het Algemeen Rijksarchief en als zodanig betrokken bij enkele projecten rond de Joodse tegoeden uit de Tweede Wereldoorlog. Sinds 1974 is hij in diverse functies werkzaam bij het Algemeen Rijksarchief. Vanaf 1980 is hij als docent en examinator verbonden geweest aan de opleidingen van de SOD en van de Archiefschool. Mw. E.A.T.M. (Noor) Schreuder is sinds 1989 in verschillende functies werk zaam bij het Algemeen Rijksarchief. Sinds 1997 werkt zij ten behoeve van PIVOT. Zij verricht institutioneel onderzoek, bereidt selectielijsten voor en adviseert ministeries en andere overheidsinstellingen over het beheer en de selectie van archieven. Drs. T.H.P.M. (Theo) Thomassen is sinds 1987 werkzaam aan de Archief school, van 1990 tot 1998 als directeur. Momenteel is hij tevens plaatsvervan gend hoogleraar archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam. Eerder was hij werkzaam in het Algemeen Rijksarchief. Dr. P.M. (Peter) Toebak heeft als archief- en informatiespecialist een eigen firma in Zwitserland: Toebak Dokumenten Management und Archivierung GmbH. Hij adviseert bij de invoering van DMS en RMS in overheidsadministra ties en ondernemingen, en neemt hierbij vooral de logisch-organisatorische aspecten voor zijn rekening. Hij woont sinds 1996 in Bern en was voordien in het Nederlandse archiefwezen werkzaam, laatstelijk als gemeentearchivaris van Breda. Dr. K. (Karei) Veile is als werkleider-geaggregeerde verbonden aan het Rijks archief te Beveren (België) waar hij verantwoordelijk is voor de selectie en de ont sluiting van de archieven van hoven en rechtbanken en van de buitendiensten van het ministerie van Justitie, voor zover die betrekking hebben op het Vlaamse landsgedeelte. Mw. A.C. (Annelot) Vijn studeerde kunstgeschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam en studeert nu, ook aan de Universiteit van Amsterdam, archief wetenschap. Deze studie denkt zij in juni 2001 af te ronden. Tevens is zij verbon den aan Het Utrechts Archief als gegevensbeheerder en medewerker studiezalen. Drs. A.G. (Bert) de Vries is hoofd van de afdeling Relaties Beheer van het Algemeen Rijksarchief en is tevens plaatsvervangend directeur. Hij werkt sinds 1991 voor PIVOT, vanaf 1997 als projectleider. Hij is verder lid van de diocesane archiefcommissie van het bisdom Rotterdam, voorzitter van de adviescommissie opleidingen van de Archiefschool en voorzitter van de Stichting Archiefpublica ties. Drs. H. (Hans) Waalwijk is sinds 1998 beleidsmedewerker voor archiefbeheer en -onderzoek bij De Nederlandsche Bank NV (DNB) en als zodanig onder meer verantwoordelijk voor het implementeren van de Archiefwet 1995 bij DNB. Daarvoor was hij vanaf 1985 (na 1989 als hoofd) werkzaam bij het centraal archief van DNB. Mw. drs. C. (Coretta) Wijbrans studeert archiefwetenschap aan de Univer siteit van Amsterdam en schrijft op dit moment een doctoraalscriptie over infor matiebehoeften van website- en studiezaalbezoekers. Zij is eerder afgestudeerd in de Middeleeuwse Studies aan de Universiteit van Utrecht en werkzaam als archi varis/documentalist bij Werkplan adviesbureau in Utrecht. BIJLAGE 276 OVER DE AUTEURS 277

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2000 | | pagina 139