Bijlage Over de auteurs D.A. (David) Bearman is president van Archives and museum informaties. Hij is adviseur op het gebied van digitale archieven en museale informatiesyste men. Op dat gebied was toonaangevend het door hem gestichte en geredigeerde tijdschrift Archives and museum informaties. In 1989 ontwikkelde Bearman Guidelines for electronic records management policy voor de United Nations Administrative Coordinating Committee on Information Systems (ACCIS) en in 1995 verscheen, als onderdeel van een groot onderzoek naar functionele vereisten voor digitale transacties, zijn Reference model for business acceptable communications. Bearman was onder meer onderdirecteur van het Office of information resource management van de Smithsonian Institution. Van 1980 tot 1982 leidde hij de National information systems task force van de Society of American Archivists. Een keuze uitzijn meer dan 125 boeken en artikelen verscheen in 1994 onder de titel Electronic evidence. Strategies for managing records in contemporary organizations. Drs. D. (Dick) Brongers werkt bij het Haags Gemeentearchief als Hoofd Collectiebeheer. Hij heeft geschiedenis gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Leiden en hoopt binnenkort zijn studie archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam te voltooien. Daarnaast werkt hij aan een dissertatie over de admini stratie van roof, recuperatie en restitutie van Nederlandse kunstvoorwerpen tijdens en na de Tweede Wereldoorlog. Drs. M. (Maarten) van Driel is als hoofd inventarisatie en plaatsvervangend rijksarchivaris verbonden aan het Rijksarchief Gelderland te Arnhem. Hij houdt zich de laatste jaren vooral bezig met modernisering van het toegankelijkheids apparaat. Daartoe zoekt hij het vooral in samenwerking: eerst op landelijk, nu op provinciaal en regionaal niveau. Voor zijn pensionering hoopt hij ook nog de inventarisatie van het Gelders Hertogelijk Archief te voltooien. Drs. J. (Hans) Hofman is sinds 2000 op tijdelijke basis senior adviseur bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, Directie informatie beleid openbare sector (DIOS), afdeling infrastructuur en continuïteit, en vooral actief op het terrein van Digitale Duurzaamheid. Daarvoor was hij werkzaam in verschillende functies bij de Rijksarchiefdienst (1975-2000). Hij is lid van diverse internationale onderzoeksprojecten en commissies, waaronder het Committee on electronic and other current records van de International Council on Archives en het Inter Pares project. 275

Jaarboeken Stichting Archiefpublicaties | 2000 | | pagina 138