In deze publicatie, samengesteld door Peter Horsman (voorheen docent en coördinator onderzoek bij de Archiefschool, nu verbonden aan de universiteit van Amsterdam en als adviseur betrokken bij het E-depotproject) en René Spork (projectleider Digitale Dienstverlening Gemeentearchief Rotterdam), is de ontwikkeling van het E-depot een verhaal van vallen en opstaan zoals ook blijkt uit het laatste hoofdstuk: hoe bouw je een E-depot? Centraal staat de artikelenreeks die zij in 2008 samen schreven voor het Archievenblad. Daarnaast zijn nog andere relevante bijdragen opge nomen: één artikel is oorspronkelijk van de hand van Josje Everse (projectleider E-depot Gemeentearchief Rotterdam, inmiddels Archiefinspectie) en René Spork en een ander van hem met Mies Langelaar (projectleider E-depot Concern Gemeente Rotterdam). Twee artikelen zijn van hem afzonderlijk. Mette van Essen, E-conservator Gemeentearchief Rotterdam, schreef het artikel 'Erasmus op een schijfje.' Filip Boudrez (Expertisecentrum DAVID vzw Antwerpen) tenslotte laat zijn licht schijnen over een viertal bijdragen over het E-depot, achtereenvolgens van Douwe Huisman (Justitiële Informatiedienst), Jacques Bogaarts/Ruud Yap/Remco Verdegem/ Marianne Kooge (Nationaal Archief), Mies Langelaar en Sander Ujzanovitch (Stadsarchief Amsterdam). Daarmee zijn de belangrijkste E-depot ontwikkelingen van een aantal grote (archief)instellingen in deze bundel opgenomen. Enige overlap in de artikelen is onvermijdelijk. archiefschoolschrift 2 het e-depot als avontuur inleiding 11 Het E-depot is bijna klaar, nu de archivaris nog

Archiefschoolschrift | 2010 | | pagina 7